Az idei augusztus 20-i nemzeti ünnep sztárfellépője Curtis, a Fidesz-párti rapper lesz, aki a kormányzati körök egyik kedvenc médiaszemélyiségeként már régóta élvezi a hatalom kegyeit. Az, hogy Curtis ilyen kiemelt szerepet kapott az állami rendezvényen, sokak szerint nem véletlen, hanem egy újabb példa arra, hogy Orbán Viktor és köre milyen előszeretettel támogatja azokat, akik hűségesek hozzájuk.
A közösségi médiában gyorsan megindultak a kommentek, amelyek nem hagyták szó nélkül Curtis fellépését. A posztokból és a hozzászólásokból egyértelműen kiderül, hogy a közönség egy része elítéli a kormány döntését. Nem értenek egyet azzal, hogy egy politikai kötődésű rapper lép fel az ünnepségen.
„Micsoda választás!” – jegyezte meg ironikusan az egyik hozzászóló. Mások is gyorsan ráerősítettek. „Érdemes volt az első sorban ülnie a bazárban!” – utalt egy másik kommentelő arra, hogy Curtis mennyire lojális a Fideszhez, aminek most meg is lett az „jutalma”.
Mások úgy fogalmaztak, hogy Curtis „állami gondozott lett”, utalva arra, hogy a kormány igencsak bőkezűen bánik azokkal, akik hűségesek hozzá. „Hűen képviseli a színvonalat” – tette hozzá valaki, szintén gúnyosan utalva a fellépő minőségére és a kormányzati döntések színvonalára.
A kommentek sorát olvasva világossá válik, hogy a közönség egy része szerint Curtis választása nem a tehetségén, hanem inkább a politikai elkötelezettségén alapul.
„Ahol tart a kormányzás szellemi színvonala, nyilván ugyanazon kvalitásokkal képviselteti magát egy állami ünnepségen!” – fogalmazta meg éles kritikáját egy hozzászóló, míg mások már előre Kossuth-díjat követelnek a rappernek, természetesen ironikusan.
Curtis fellépése így nem csupán egy szokványos koncert lesz. Sokkal inkább egy újabb példája annak, hogyan hálálja meg a kormány azoknak, akik nyíltan támogatják őket. A közönség egy része azonban nem hagyja szó nélkül ezt a gyakorlatot, és nyíltan kritizálja a politikai favoritizmust.
Az augusztus 20-i fellépés tehát nem csak a zene miatt marad emlékezetes, hanem a körülötte kialakult közéleti viták miatt is, amely újfent rávilágít a kormányzati döntések mögött meghúzódó politikai szándékokra.