Egyéb

A kisfiú nem kapott ajándékot az iskolában, mert az édesanyja nem tudta befizetni a 3000 forintot.

Az iskolai évnyitóhoz közeledve Andrea néni, az egyik második osztály osztályfőnöke, arra kérte a szülőket, hogy dobják össze a 3000 forintot egy ajándékcsomagra, amit a gyerekek az ünnepségen kapnának meg.


Szinte mindenki időben befizette a pénzt, kivéve Danit, aki egyedülálló édesanyjával él. Az anyukának, Évának, nemrég egy váratlan bojler javítás matt nem maradt pénze az iskolai ajándékra. Bár próbálta elmagyarázni a kisfiának, hogy most nem tud hozzájárulni, Dani szomorúan fogadta a hírt.

Másnap, amikor Dani elmondta a tanárnőnek, hogy édesanyja nem tudta befizetni a pénzt, Andrea néni megjegyezte, hogy minden szülő hozzájárult, kivéve az ő édesanyját. Ez csak még jobban megviselte a kisfiút, aki csendesen várta a következő napokat.


Az évnyitó napján, amikor az ajándékokat kiosztották, minden gyerek boldogan vette át a kis csomagot – kivéve Danit. Szomorúan figyelte, ahogy osztálytársai örömmel bontogatják a meglepetéseket. Egyik osztálytársa, aki észrevette, hogy Dani nem kapott semmit, hangosan megkérdezte: „Dani, hol van a te ajándékod?”

A kisfiú szomorúan válaszolt: „Anya nem tudta befizetni a pénzt, ezért most nem kaptam ajándékot.”

Manapság gyakran hallani arról, hogy a gyerekek mennyire bántják és kirekesztik egymást, de itt valami egészen más történt. Az osztálytársak gyorsan cselekedtek. Az a kisfiú, aki először megkérdezte Danit, odament hozzá, és a saját ajándékából adott neki édességet. Pár másodperc múlva a többi osztálytárs is követte példáját: mindenki adott egy kis részt a saját csomagjából, aminek köszönhetően Dani végül egy teljes ajándékcsomagot kapott.


Az osztály tanára és a jelen lévő szülők meghatottan figyelték, ahogy a gyerekek önzetlenül segítettek társuknak. Ez a történet remek példa arra, hogy nem minden gyerek bántja vagy közösíti ki a másikat. Az ilyen kedves, empatikus gesztusok éppen olyan figyelmet érdemelnének, mint azok a hírek, amik az iskolai bántalmazásokról szólnak. Ezek a gyerekek már most megmutatták, hogy a kedvesség és az együttérzés milyen fontos értékek, és mennyire sokat jelenthet másoknak. A gyerekek megértése és segítőkészsége mindannyiunk számára példaértékű.

forrás




Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!



Legnépszerűbb

Az 1848-as szabadságharc idejében a bátor ifjak 12 követelésében az első (így legfontosabb) pont az volt, hogy ne legyen CENZÚRA.

Mi ennek eleget téve oldalunkról kiűzzük a cenzúrát és a híreket teljes formában ferdítés nélkül, annak eredetiségét megőrizve közöljük olvasóink felé.

Csatlakozz hozzánk!

Független hírek © 2018 Themetf

To Top