Egyéb

Soma Mamagésa megmutatta hogy nézett ki 14 évesen: „Eszembe jutott, hogy mennyire utáltam magam akkor”

Soma Mamagésa legújabb Instagram-bejegyzése mély és személyes utazásra kalauzolja követőit, ahol őszintén beszél tinédzserkori önértékelési problémáiról és arról, hogyan talált rá az önelfogadásra és a transzformáció erejére.


„Így néztem ki 14 évesen” – kezdte a posztot, amelyben egy fiatalkori fényképét osztotta meg. A kép mellé fűzött sorokban Soma felidézi, milyen nehézségekkel küzdött fiatal korában: „Eszembe jutott, hogy mennyire utáltam magam akkor. Mennyire gyűlöltem a hajamat, amivel azt se tudtam, hogy mit kezdjek.”

Emlékei szerint a serdülőkor minden fájdalmas aspektusa jelen volt az életében: a begöndörödő haj, a pattanások, és az önbizalomhiány.


„Tizenegy évesen, az első menstruációm után kezdett begöndörödni, és kb. egy év alatt átalakult szőrré. És ehhez jöttek még a pattanások is, amiket gimis koromtól úgy próbáltam ‘eltakarni’, hogy folyamatosan krémpúdereztem magam, amitől még pattanásosabb lettem” – írta Soma közösségi oldalán.

A húszas évei elején Soma Mamagésa önértékelése olyan mélyre süllyedt, hogy néha azt érezte, „olyan ronda vagyok, hogy nem korrekt tőlem, hogy kimenjek az utcára, és ezzel a külsővel terrorizáljam az embereket.”

 


 

View this post on Instagram

 

A post shared by Spitzer Gyöngyi (@mamagesa)


Egy különleges emléket is felidézett, amikor 14 évesen egy irodalmi versenyt nyert, és osztálytársaival eljutott Zánkára, az úttörőtáborba. „Itt kitaláltam az egyik este, hogy rendezzünk szépségversenyt… én minden kategóriában az utolsó voltam.” Ez az élmény mély nyomot hagyott benne, de ahogy ő fogalmaz: „Ha ez nincs, szerintem nem lettem volna a nőtársaim segítője.”

Soma szerint minden nehézség és trauma, amit az élet elénk hoz, lehetőség a transzformációra.

„Ha ez nincs, talán arra sem jövök rá, hogy minden értünk való lehet, ha képesek vagyunk transzformálni. Vagyis minden fájdalom, nehézség, trauma a mi transzformációs tőkénk” – fogalmazott.

Soma Mamagésa számára a transzformáció lehetősége és az önelfogadás terjesztése életének fő célja. „Minden nehézség, trauma, fájdalom, ha eljutunk oda, hogy megértem arra, hogy megértsem, hogy minden értem való volt, akkor átalakul erővé, bölcsességgé, átadni való tudássá” – mondta.


Végül a bejegyzését egy pozitív üzenettel zárta: „A transzformáció lehetőségének a terjesztése életem fő célja és lényege. Szeretem magam.”

via




Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!



Legnépszerűbb

Az 1848-as szabadságharc idejében a bátor ifjak 12 követelésében az első (így legfontosabb) pont az volt, hogy ne legyen CENZÚRA.

Mi ennek eleget téve oldalunkról kiűzzük a cenzúrát és a híreket teljes formában ferdítés nélkül, annak eredetiségét megőrizve közöljük olvasóink felé.

Csatlakozz hozzánk!

Független hírek © 2018 Themetf

To Top