Ekkora a baj? Már Szijjártó Péter gyerekei is kiverték a balhét.
Szijjártó Péter megszólalt a mobiltelefonok iskolai kitiltásáról
Nem fulladt unalomba a Mandiner Szijjártó Péterrel készített nagyinterjúja. A szokásos kormányzati propagandaszólamok mellett a külgazdasági és külügyminiszter ugyanis érdekes részletet árult el a magánéletéből.
A tárcavezető a magyar kormányzat infjúságpolitikájáról nyilatkozott. Meglepő módon szolid kritikákat is megengedett magának a beszélgetés során, igényt tartva a Fidesz soraiban történő fiatalításra.
Ugyan az interjú széttartó volt, és sok aktuális téma került szóba – köztük az unalomig ismert orosz–ukrán háború és az Amerikai Egyesült Államokban novemberben következő elnökválasztás –, rákérdeztek az elmúlt időszakban nagy port kavart kormányzati döntésekre is. Az egyik ilyen, hogy kitiltották az iskolákból a mobiltelefonokat.
Szijjártó Péter gyerekei számonkérték a minisztert
Szijjártó a témával összefüggésben elmondta: a fiatalok többsége az online terekben éli az életét. Azt mondta: annak idején a Fidelitas „maga volt a Facebook vagy az Instagram„, mert egy közösség részét képezték, és nem volt elég hozzá ezen oldalakon lógni.
A mobiltelefonok iskolai tiltását érintve megjegyezte: teljes mértékben egyetért a törvénnyel – bár úgy tűnik, még a családján belül sem osztja mindenki az álláspontját. A tárcavezetőt még a gyermekei is számonkérték, miért szavazta meg a telefonok kitiltásáról szóló törvényt a parlamentben.
„Megkaptam a kérdést, hogy »apa, te is megszavaztad, mi?«,
amire persze rávágtam, hogy nagy erőkkel támogattam a döntést.”
Szijjártó Péter a gyerekei társaságában jár a rendezvényekre
Szijjártó állítása szerint a Fidesznek komoly bázisa van a fiatalok között, amit azzal illusztrált, hogy „amikor a – jelek szerint szintén fideszes –
fiaimmal mondjuk olyan eseményekre megyek, ahol sok a fiatal,
a kapott visszajelzések alapján nem tudok panaszkodni”.
Ennek ellenére elismerte, hogy pártjának a jövőben erősítenie kell a fiatalok körében, mert a választási sikerek kulcsát egyre inkább a fiatalok jelentik, ráadásul egyre több „kihívás” éri a jobboldalt, amelyekre nem voltak felkészülve.
„Ezek az események érzékelhetően rosszulestek a jobboldalnak,
mivel alapvető, identitásbeli kérdéseinkbe vágtak bele”
– utalt például a három fideszes politikust elsöprő kegyelmi botrányra.