Az első darab palacsinta nagyon sokszor nem sikerül jól és végül a kidobjuk, de az is sokszor általános gond, hogy a tészta sütés közben szárad ki. Hihetetlen, hogy a palacsintát mennyire könnyű elkészíteni, de mégis sokszor rontjuk el. Pedig léteznek apró trükkök titkok, amiknek hála ezeket elkerülhetjük és így a végén tökéletes és finom palacsintát kapunk. Mutatunk neked a 7 titkot plusz a legjobb palacsinta receptet, hogy mindig tökéletes desszertet varázsolj az asztalra, amiből mindenki repetázni akar majd.
1/7 Így kerüld el a csomókat
Mindenki találkozott már palacsintakészítés közben azzal, hogy darabos lesz. Ha ezt nem szeretnénk, érdemes átszűrni, vagy átszitázni a száraz hozzávalókat esetleg egy habverővel simára keverni. Ezzel a módszerrel csomómentes lesz és ezután már mehetnek is bele a nedves hozzávalók.
2/7 Ne keverd túl a tésztát
Ha a száraz hozzávalókat már összekevertük, laza mozdulatokkal óvatosan keverjük bele a nedves hozzávalókat. A tésztát ezután célszerű pihentetni, így az apró csomók is többnyire feloldódnak. Arra azonban érdemes odafigyelni, hogy a tésztát ne keverjük túl annyira, hogy merev, ragacsos és sütés után gumiszerű legyen.
3/7 Pihentesd
Legyen az édes vagy sós palacsinta, érdemes pihenőidőt adni a kikevert tésztának. Amíg várunk addig akár a tölteléket is előkészíthetjük. A lényeg, hogy minden esetben minimum 15 percet hagyjuk állni a tésztát.
4/7 Serpenyő
Palacsintasütéskor az egyik legfontosabb dolog, hogy megfelelő serpenyőben készítsük. Érdemes teflonosat választani, viszont nem muszáj kifejezetten palacsintasütésre készített serpenyő. Inkább arra figyeljünk oda, hogy könnyű, de tartós legyen a serpenyőnk.
5/7 Töröld el a serpenyőt
Vannak, akik szerint, hogy a palacsintát vajban, mások szerint viszont olajban érdemes sütni. Az egyetlen gond ha palacsintát vajban sütjük az, hogy a vaj végül megég a serpenyőben. Ha szeretnénk elkerülni rossz ízű vagy megégett darabokat, csak töröljük tisztára a serpenyőt. Így két adag között elég hozzáadni ismét kevés vajat, hogy abban süssük a következő tésztát.
6/7 Figyelj a jelekre
Fontos az is, hogy palacsintasütéskor csak a palacsintákra figyeljünk. Szánjunk rá 20-30 percet a sütésre. Ha a tészták túl gyorsan barnulnak, vegyük lejjebb a hőfokot. Ha leragadnak, tegyünk a serpenyőbe több vajat vagy olajat. Amikor a palacsinták nyers oldalán néhány tisztességes buborék keletkezett és a szélei is éppen csak kezdenek megszáradni, fordítsuk meg őket.
7/7 A tökéletes sütési módszer
Öntsük a tésztát a serpenyőbe, majd döntsük meg az edényt, hogy a tészta egyenletesen szétfolyjon. Ezt követően körkörös mozdulatokkal forgassuk a serpenyőt, hogy szétoszlassuk a palacsintát. Ha egyenletes a tészta, már csak a forgatásra kell figyelnünk.
Ha sikerül betartanunk ezeket az alapszabályokat, már csak a tökéletes palacsinta receptre van szükségünk, amit most meg is mutatunk nektek!