Nem könnyű a testi fogyatékossággal élőknek.
Egy tízéves kislány nagyon jól tudja ezt. Agykárosodást szenvedett, ezért csak járókerettel tud járni, ennek ellenére imád a szabadban lenni. Igaz, ez rengeteg kihívást jelent számára.
Az osztály egyik nap kirándulásra indult, sátras alvóhelyet választva. Egy kislány attól tartott, hogy nem tud majd részt venni, mert járókeretet használ, és ez nehezítené a kirándulást. Mindenképpen szeretett volna csatlakozni, hogy ne maradjon ki a mókából.
A tanárnője azonban nagyszerű ötlettel állt elő, hogy biztosítsa a kislány részvételét. A kreatív megoldásának köszönhetően megoldódott a probléma.
[ ]
A kislány édesanyja elmondta, hogy gyermeke pozitív hozzáállású, jó humorral rendelkezik, és önálló. Szereti a színezőket és a rajzolást, valamint a szabadban tartózkodni, annak ellenére, hogy nehezen mozog. Ezért sem akart kimaradni a kirándulásból.
A tanárnő nem hagyta ezt annyiban, és megnézte, hogy be tud-e vinni egy tolókocsit a sátortábor területére.
Először arra gondolt, hogy kölcsönkér egy pónilovat, hogy a kislány azon utazzon, de ez nem volt kivitelezhető az egyenetlen erdei talaj miatt. „Még arra is gondoltam, hogy vállalom a büntetést, ha elkapnak minket,” mesélte a tanárnő, de úgy érezte, hogy ez nem lenne jó példa a gyerekeknek.
Végül ellátogatott egy túrafelszerelést árusító boltba, ahol egy munkatárs segítségével talált egy megfelelő hátizsákot, amely elég erős volt. Ezt a terméket ‘Free Loader’-nek hívták, és különleges anyagból készült.
Ennek segítségével a tanárnő el tudta magával vinni a kislányt a kirándulásra.
A hátizsák nem volt túl olcsó (kb. 10 ezer forint) volt az ára. Még csak kényelmes sem volt, de így a kislány részt tudott venni ezen a fantasztikus túrán.
– Az erdőben rengeteg állat lábnyomát láttuk, a kislány pedig énekelt nekem, miközben sétáltunk. Sőt, később még egy dalt is írt a táborozásról – mondta a tanárnő.
A kislány édesanyja nagyon hálás volt a tanárnőnek. Elkészült egy GoFundMe oldal, amelyen keresztül pénzadományokkal lehet segíteni a hasonló helyzetű gyermekeken.