Megpróbálták törölni a kínos részeket Sulyok Tamás Wikipédia-oldaláról – a Népszava.hu beszámolója szerint
A köztársasági elnök, Sulyok Tamás Wikipédia-oldalán történt változtatások újabb vitákat generáltak. A Népszava.hu beszámolója szerint az államfő életrajzában egyes, számára kellemetlen részleteket próbáltak eltávolítani, ami a Wikipédia naplója alapján nyomon követhető. Az érintett szövegrészek egy időre eltűntek az oldalon, majd később visszakerültek.
A Wikipédia naplója szerint a törlésre vonatkozó javaslatot a „Sándor Palota kommunikációs igazgatójának kérésére” tették. A Népszava.hu munkatársai megkeresték az államfő hivatalának sajtóosztályát, hogy tisztázzák, valóban történt-e ilyen kezdeményezés, de válaszukat vasárnap estig nem kapták meg.
A törlésre szánt bekezdések között szerepelt az a rész, amely arról tudósít, hogy Sulyok Tamás a rendszerváltás idején alapította a Selco nevű vállalkozást, amely direkt marketinggel foglalkozott. A Wikipédia szócikkében korábban az állt, hogy a Selcót „1992-ben záratták be, miután kiderült, hogy az ügynökeik számos esetben engedély nélkül árusítottak.” Emellett eltávolították volna azt a részt is, amely a 2000-es évek elején tett állítólagos szerepéről szólt a magyar termőföldek osztrák kézre adásában. Szintén törölték volna azt a bekezdést, amely Sulyok Tamást „alkotmánybírói tevékenysége alatt a kormány érdekeit szem előtt tartva működőként” jellemezte.
Ez nem az első eset, amikor Sulyok Tamás múltja ellentmondásos kontextusba került. Karsai László történész felfedte, hogy az államfő valótlanul állította édesapjáról, Sulyok Lászlóról, hogy 1946-ban halálra ítélték volna, mert „válóperes ügyvédként elvállalta egy olyan nő ügyét, akinek a férje később a város párttitkára lett.” Karsai és Ungváry Krisztián kutatásai szerint azonban Sulyok László náciszimpatizáns, antiszemita ügyvéd volt, akivel szemben nem emeltek vádat. Ráadásul, a Népszava.hu által közzétett információk szerint az államfő által említett „távoli rokoni kapcsolat” is kérdéses, mivel az elérhető iratok nem támasztják alá ezt az állítást.
A múlt héten a kormányközeli TV2-nek adott interjúban Sulyok Tamás a múltjával kapcsolatos vádakat így kommentálta: „Ami személyemben megrendített, az az édesapámmal való nemtelen támadás volt. Ez ugyan árnyalta bennem az édesapámról kialakult képet, de egyáltalán nem változtatta meg.”
A Wikipédia-oldalon történt módosítások és az államfő múltja körüli viták nyomán továbbra is érdemes figyelemmel kísérni, hogyan alakul a köztársasági elnök nyilvános imázsa és a kapcsolódó történeti viták.