Politika

A közösségi médiában párbajozik Orbán Viktor és Magyar Péter

Dávid és Góliát kontra Döbrögi és Lúdas Matyi: Orbán Viktor és Magyar Péter párbaja a közösségi médiában


Orbán Viktor miniszterelnök és Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke között október 23-a óta feszült a viszony, amit az ünnepi beszédeik utáni kommentháború csak tovább szított. A két politikus közötti szócsata most már csak a közösségi médiában zajlik, ahol mindketten éles üzenetekkel próbálják megerősíteni saját táborukat, miközben egymásnak is odaszúrnak.


Orbán Viktor a közösségi média platformjain bibliai párhuzamokat emleget, amelyeket ünnepi beszédében is felhozott: „Góliát veszít, Dávid győz. Aztán lehet pakolni és elhúzni a csíkot.” Az Instagramon is megosztott idézete szimbolikus üzenetet hordoz, melyet a hozzászólások között tovább erősített: „A történelem ismétli önmagát.” Szavait sokan úgy értelmezték, hogy Orbán saját szerepét Dávidként, az esélytelen, ám hősiesen küzdő karakterként igyekszik ábrázolni a közéleti csatában.

Magyar Péter sem maradt tétlen: Facebook-oldalán válaszolt a miniszterelnök szavaira, ahol egy magyar párhuzamot húzott a bibliai történet helyett. A Dávid és Góliát-párharcot a magyar irodalomból ismert Döbrögi és Lúdas Matyi meséjére cserélte. „Döbrögi veszít, Lúdas Matyi győz. Aztán háromszor veri/veszi vissza” – írta, utalva arra, hogy a történet végén Lúdas Matyi áll bosszút Döbrögin háromszor, ami szerinte erőteljes üzenet az Orbán-kormány jövőjére vonatkozóan.


Magyar Péter október 23-i beszédében már kijelentette, hogy véleménye szerint „vége van” Orbán Viktor rendszerének, és szükség van egy új, hazaszerető vezetői generációra. Emellett hangsúlyozta, hogy minden hazaszerető állampolgárnak lesz szerepe abban, hogy az ország jövője jobbra forduljon, így a Tisza Párt már megkezdte a jövő lehetséges vezetőinek kiválasztását.

Szimbólumok és analógiák harca

A két politikus választott analógiái is sokatmondók. Orbán Viktor számára a Dávid és Góliát-történet univerzális jelképe annak, hogy az esélytelenebb fél is győzedelmeskedhet. Magyar Péter azonban a magyar népmesékből ismert Lúdas Matyit állította szembe Orbán Dávidjával, ami arra utal, hogy szerinte az elnyomott nép a végén mindig visszaveszi, ami jár neki – méghozzá háromszorosan.

Ez a szimbolikus csatározás, ami nemcsak a politikai különbségeket, hanem a magyar politikai élet feszültségeit is megmutatja, egyelőre csak a közösségi média színterén zajlik. Mindkét politikus ügyesen használja a közösségi felületeket saját bázisának mozgósítására és erősítésére. Az idő majd eldönti, hogy e szimbolikus párharc során ki tudja jobban megragadni a választók figyelmét, és ki lesz a végső győztes a magyar politikai színpadon.



forrás




Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!



Legnépszerűbb

Az 1848-as szabadságharc idejében a bátor ifjak 12 követelésében az első (így legfontosabb) pont az volt, hogy ne legyen CENZÚRA.

Mi ennek eleget téve oldalunkról kiűzzük a cenzúrát és a híreket teljes formában ferdítés nélkül, annak eredetiségét megőrizve közöljük olvasóink felé.

Csatlakozz hozzánk!

Független hírek © 2018 Themetf

To Top