Politika

Felrobbant az internet: Kíméletlen véleményt mondott Gálvölgyi János

Gálvölgyi János, a Kossuth- és Jászai Mari-díjas színész, éles kritikát fogalmazott meg a mai televíziós műsorokkal és a médiával kapcsolatban. Bár elismeri, hogy pályafutásában a televízió jelentős szerepet játszott, ma már más szemmel tekint a képernyőre kerülő tartalmakra. A Blikknek adott interjújában kendőzetlenül elmondta a véleményét, miszerint a tévézés színvonala jelentősen csökkent.


„Ma már akárki képernyőn lehet, és bárki könnyen szerezhet hírnevet – még akkor is, ha kevés valódi teljesítményt mutat fel” – fogalmazott a színész, aki szerint a televízió mára már inkább a szórakoztatás felszínes formáját képviseli, mintsem az értékteremtést.

A mai tévéműsorok kritikája

Gálvölgyi úgy véli, hogy a mai tévés tartalmak jelentős része nem ösztönöz gondolkodásra, hanem inkább a nézők figyelmének lekötésére és egyszerű szórakoztatására irányul.


„Ki ül le tévét nézni este héttől? Biztos, hogy vannak emberek, akiknek nincs más lehetőségük. De mit kapnak? Egy olyan műsort, ahol valaki álarcot visel, majd leveszi, és alatta sincs senki. Zsűritagok, akik maguk sem képviselnek semmit, vagy sorozatok, ahol egy család ordibál egymással. Ez az, amit nézetnek az emberekkel” – mondta a színész, aki szerint a tévéműsorok sokszor csak a közönség butítását szolgálják.

Külön kiemelte a valóságshow-kat, mint például A Nagy Ő vagy a Kőgazdag fiatalok, amelyek szerinte nem képviselnek valódi értéket, mégis óriási nézettségük van.

A tehetségkutatók és a „gyors celebség” problémája

A színész szerint a tehetségkutató műsorok is elvesztették korábbi értelmüket. „Ma már minden héten találunk egy új megasztárt. Két hétig reflektorfényben vannak, aztán eltűnnek, és jön a következő. Mire megjegyezném az egyik nevét, már ott a másik” – jegyezte meg ironikusan.


Gálvölgyi kritikája a sztárkultusz modern formájára is kiterjedt. Elmondása szerint a régebbi időkben a népszerűség valódi teljesítményt jelentett, ma viszont bárki híressé válhat, akár a legapróbb – sokszor nevetséges – teljesítmény révén.

„Egyre butábbak és hiszékenyebbek vagyunk”

A színész nemcsak a televíziót és a sztárkultuszt, hanem a mai társadalom hozzáállását is kritizálta. Úgy látja, hogy a könyvek helyett a könnyű szórakozás és a felszínes információk uralják az emberek életét.

„Egyre butábbak vagyunk, egyre jobban elhiszünk mindenfélét” – fogalmazott lesújtóan.


Gálvölgyi János véleménye szerint a televízió és a média világa az elmúlt évtizedekben drasztikusan megváltozott, és ezzel párhuzamosan a közönség igényei is átalakultak. Bár tisztában van azzal, hogy a világ folyamatosan változik, szerinte a jelenlegi irány nem a fejlődést, hanem a szellemi színvonal csökkenését tükrözi.

Mit gondolsz? Egyetértesz a színész kritikájával, vagy máshogy látod a mai médiát? Írd meg a véleményed!

forrás




Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!



Legnépszerűbb

Az 1848-as szabadságharc idejében a bátor ifjak 12 követelésében az első (így legfontosabb) pont az volt, hogy ne legyen CENZÚRA.

Mi ennek eleget téve oldalunkról kiűzzük a cenzúrát és a híreket teljes formában ferdítés nélkül, annak eredetiségét megőrizve közöljük olvasóink felé.

Csatlakozz hozzánk!

Független hírek © 2018 Themetf

To Top