Politika

„Kollégák, miért hányjuk arcon magunkat?” – felháborodott az ELTE docense, miután kiderült, hogy Orbán Balázs náluk doktorál nemzeti szuverenitásból

„Kollégák, miért hányjuk arcon magunkat?” – Felháborodás az ELTE-n Orbán Balázs doktorálása kapcsán


A Hvg számolt be pénteken arról, hogy Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója PhD-értekezést készül megvédeni az ELTE Állam- és Jogtudományi Doktori Iskolájában. Értekezésének címe: A szabad mandátum és a nemzeti szuverenitás alkotmányjogi összefüggései. A december elejére tervezett nyilvános vitán védheti meg dolgozatát. A hír különösen azért váltott ki vitát, mert alig másfél hónapja kérdőjelezték meg a politikus hazafias hűségét egy podcastban tett kijelentései miatt, amelyekben az ukrajnai háborút elemezve azt állította, hogy Volodomir Zelenszkij ukrán elnök helytelenül cselekedett az ország háborús helyzetbe sodrásával. Orbán szerint, ha 56 példáját vesszük alapul, Magyarország valószínűleg nem cselekedett volna így.

Polyák Gábor nyílt tiltakozása az ELTE docenseihez


Az ELTE részéről az intézmény Média és Kommunikáció Tanszékének docense, Polyák Gábor elsőként adott hangot nyilvánosan a helyzettel kapcsolatos felháborodásának. Ahogy azt a 444 hírportál is észrevette, Polyák Facebook-bejegyzésében kijelentette:

„Az ELTE egyetemi tanáraként kikérem magamnak, hogy Orbán Balázs ebben az intézményben szerez PhD-fokozatot.”

Bejegyzésében Polyák több érvet is felsorakoztat amellett, hogy miért helyteleníti Orbán Balázs doktori tanulmányait az ELTE-n:

 


    • Részletesen kifejti, hogy szerinte a kormány „kivérezteti” az ELTE-t, miközben figyelmen kívül hagyja az intézmény értékeit és hagyományait.

 


    • Kifogásolja, hogy mindezek ellenére a jogi karon – ahol a jogállamiság, az emberi jogok és a hatalommegosztás kérdéseinek kellene középpontban állnia – mégsem szólalnak fel kollégái, és nem mondják Orbánnak, hogy menjen inkább a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre.

 


    • Polyák szerint elfogadhatatlan, hogy Orbán, akit „az ideológiai keltető MCC uraként” és „az NKE mindenható parancsolójaként” jellemez, épp az ELTE-n szerezhetne PhD-fokozatot. Polyák úgy véli, hogy Orbán Balázs az ’56-os történelemértelmezéssel kapcsolatos nézeteivel „kihazudhatja a történelmet”, és felháborítónak találja, hogy az egyetem ilyen eszmék szószólójának adhat teret.

 

    • Felteszi a kérdést kollégáinak: „Miért a legsötétebb múltat mutatjuk példaként a jövő értelmiségének? Miért hányjuk arcon magunkat?”

 


Nem egyhangú döntés a doktori tanács részéről

A Hvg említést tett arról is, hogy a Tudományági Doktori Tanács nem egyhangúan hozta meg a döntését, amely alapján Orbán Balázs doktori védésére sor kerülhet. A bírálóbizottság döntése alapján a benyújtott értekezés és dokumentumok értékelését követően 5 igen, 2 nem szavazat és 1 tartózkodás mellett engedélyezték számára a doktori eljárás megkezdését.


A nem egyhangú döntés különösen érdekes, mivel a lap információi szerint az idei évben még egyetlen esetben sem fordult elő, hogy a Tudományági Doktori Tanács nem egyhangúan döntött volna.

forrás




Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!



Legnépszerűbb

Az 1848-as szabadságharc idejében a bátor ifjak 12 követelésében az első (így legfontosabb) pont az volt, hogy ne legyen CENZÚRA.

Mi ennek eleget téve oldalunkról kiűzzük a cenzúrát és a híreket teljes formában ferdítés nélkül, annak eredetiségét megőrizve közöljük olvasóink felé.

Csatlakozz hozzánk!

Független hírek © 2018 Themetf

To Top