Egyéb

Bárki telefonja szirénázhat – Mutatjuk mit kell tenned, vedd komolyan!

A mobiltelefon szirénázó hangja általában vészjelzést jelent, amely a felhasználó figyelmét hivatott felhívni valamilyen fontos eseményre vagy veszélyhelyzetre.


 

Ez a funkció számos országban elérhető, és gyakran a katasztrófavédelem vagy más hivatalos szerv által küldött értesítésekhez kapcsolódik.


Mikor szirénázik a telefon?

  1. Veszélyhelyzeti riasztások
    A telefon szirénázik, ha a helyi hatóságok sürgős figyelmeztetést küldenek. Ezek lehetnek:

    • Természeti katasztrófák, például vihar, árvíz vagy földrengés.
    • Egészségügyi vészhelyzetek, például mérgező anyagok szivárgása.
    • Közbiztonsági fenyegetések, például terrortámadás vagy tömeges incidens.
  2. Polgári védelmi gyakorlatok

    Egyes országokban előre bejelentett időpontban gyakorló riasztások történhetnek, hogy teszteljék a rendszert és felkészítsék az embereket a vészhelyzetekre.


  3. AMBER riasztások
    Ezt a figyelmeztetést akkor küldik, ha eltűnt gyermekek felkutatásában kérik a lakosság segítségét. A riasztás szöveges üzenettel érkezik, amely tartalmazza a releváns információkat.
  4. Időjárási riasztások
    Az időjárás-előrejelzési szolgálatok a közeledő szélsőséges időjárási jelenségekről – például tornádókról, viharokról vagy hőhullámokról – is küldhetnek figyelmeztetéseket.
  5. Rendszeres tesztelés
    A hatóságok időszakonként tesztelhetik a rendszert, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy a figyelmeztetési mechanizmus megfelelően működik.

 

A legtöbb modern telefon automatikusan fogadja a vészjelzéseket, ha:

  • Be van kapcsolva a vészjelzés fogadása a beállításokban.
  • A felhasználó olyan területen tartózkodik, ahol a hatóságok aktiválták a riasztási rendszert.


A riasztások általában nem érkeznek interneten keresztül, hanem a mobilhálózat segítségével, így akkor is megkaphatók, ha nincs aktív adatkapcsolat.

Mit tegyünk, ha szirénázik a telefon?

  1. Olvassuk el a riasztást: A figyelmeztetések általában pontos információkat tartalmaznak a helyzetről és arról, hogy mit kell tenni.
  2. Kövessük az utasításokat: Ha evakuációt javasolnak, haladéktalanul induljunk el a kijelölt biztonságos helyre.
  3. Tartsuk nyitva a kommunikációs csatornákat: A további információk és utasítások érkezhetnek SMS-ben vagy más formában.


Hogyan lehet kikapcsolni a riasztásokat?

Bár nem ajánlott, néhány telefonon kikapcsolhatók bizonyos riasztások a beállításokban. Fontos azonban megjegyezni, hogy az életveszélyes helyzetekre figyelmeztető értesítések általában nem tilthatók le.

forrás




Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!



Legnépszerűbb

Az 1848-as szabadságharc idejében a bátor ifjak 12 követelésében az első (így legfontosabb) pont az volt, hogy ne legyen CENZÚRA.

Mi ennek eleget téve oldalunkról kiűzzük a cenzúrát és a híreket teljes formában ferdítés nélkül, annak eredetiségét megőrizve közöljük olvasóink felé.

Csatlakozz hozzánk!

Független hírek © 2018 Themetf

To Top