Politika

Egy becsületes postás kitálalt: így vernek át csomagküldéssel (+videó)

A csomagküldés az online vásárlások terjedésével mindennapjaink szerves részévé vált, ám ez a kényelmi szolgáltatás sajnos gyakran válik csalók célpontjává. Egy volt Magyar Posta (MPL) futára, Híresember nevű YouTuber, megosztotta tapasztalatait arról, hogyan ismerhetjük fel a gyanús csomagokat és kerülhetjük el az átveréseket.


A csalás mechanizmusa
Híresember elmondása szerint az online rendelések túlnyomó része megbízható, azonban sokan válnak áldozattá a Facebook hirdetések alapján rendelt termékek esetén. Az ilyen megrendelések gyakran valószerűtlenül olcsó termékeket ígérnek – például Nike cipőt vagy egy „víz alatti hegesztőgépet” – de a csomagok tartalma köszönőviszonyban sincs az ígért áruval.




A volt postai dolgozó elmondása szerint a csalók rendszeresen használnak furcsa, változó nevű cégeket, például „Minxing Chenghong” vagy „Supply Chain”. Ezek a nevek folyamatosan cserélődnek, hogy megnehezítsék a felderítést. A csomagok többnyire újracímkézett, rosszul csomagolt küldemények, amelyek tartalma silány minőségű, pár ezer forintos kacat.

A felismerés jelei

Híresember gyakorlott postásként már ránézésre felismerte a gyanús csomagokat. Néhány tipp a csalások kiszűrésére:

Túl jó, hogy igaz legyen: Ha az ajánlat irreálisan olcsónak tűnik, valószínűleg átverésről van szó.

Ismeretlen vagy gyanús cégnevek: Ha a csomag feladója nem megbízható márkanév vagy ismert cég, legyünk elővigyázatosak.

Újracímkézett csomagok: Több, egymásra ragasztott címke a csomagon azt jelezheti, hogy a terméket már mások is visszaküldték.


Miért ne bontsuk ki?
A csomag kibontása előtt mindig fizetni kell, azonban a futárszolgálatok szabályai tiltják, hogy a csomag átvétele előtt azt kibontsuk. Ennek oka a vásárló és a feladó védelme: csak bontatlan csomag küldhető vissza. A felbontás egyúttal azt is jelenti, hogy elfogadtuk a terméket, és nincs lehetőség reklamációra.

A postás tanácsa: legyünk tudatos vásárlók!

A megbízható vásárlás kulcsa a körültekintés. Híresember arra figyelmeztet, hogy csak hiteles, ismert oldalakról vásároljunk, például olyan helyekről, mint az eMAG vagy a MediaMarkt. Ezek az oldalak általában biztosítanak visszaküldési lehetőséget is.

Az internetes vásárlás során a következőket érdemes szem előtt tartani:

Tájékozódjunk: Olvassuk el az értékeléseket és véleményeket a termékről és az eladóról.
Kerüljük az impulzusvásárlást: A gyanúsan jó ajánlatok gyakran csapdát rejtenek.
Ellenőrizzük a feladót: Ismeretlen nevű, külföldi cégek helyett válasszunk hazai, megbízható partnereket.


Karácsonyi figyelmeztetés
Az ünnepek közeledtével különösen megszaporodnak az ilyen típusú csalások. Híresember arra kéri a vásárlókat, hogy ha gyanús csomagot rendeltek, inkább mondják le a kézbesítést, még mielőtt a futár elindulna. Ezzel időt spórolnak, és elkerülik a felesleges költségeket. A postás számára is segítség, ha előre értesítik őket a csomag visszautasításáról.

A csomagküldés egyszerű és kényelmes módja az ajándékvásárlásnak, de csak akkor, ha körültekintően választjuk meg, honnan rendelünk. Ne hagyjuk, hogy a csalók kihasználják jóhiszeműségünket – legyünk éberek, és vásároljunk tudatosan!

forrás




Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!



Legnépszerűbb

Az 1848-as szabadságharc idejében a bátor ifjak 12 követelésében az első (így legfontosabb) pont az volt, hogy ne legyen CENZÚRA.

Mi ennek eleget téve oldalunkról kiűzzük a cenzúrát és a híreket teljes formában ferdítés nélkül, annak eredetiségét megőrizve közöljük olvasóink felé.

Csatlakozz hozzánk!

Független hírek © 2018 Themetf

To Top