Szép….
Hamisan mutatta be Balog Zoltán salgótarjáni látogatását a református egyház, kimaradtak a tüntetők
Úgy tűnik, a református püspök mentegetésébe belefér ez is. A salgótarjáni tiltakozók meglepődtek, amikor felfedezték, hogy a Balog Zoltán két héttel ezelőtti látogatásáról készült beszámolók nem tartalmazták a demonstrációkat. Az ATV híradója szerint a tüntetők a református egyház tudósításainak hiányosságaira hívták fel a figyelmet, amiben a politikai propagandagépezet szerepét is felvetették.
Mi történt a salgótarjáni látogatás során?
Mint arról már korábban beszámoltunk, Balog Zoltán, a református egyház püspöke egy gyülekezeti ház avatására érkezett Salgótarjánba. A látogatásra a bicskei Kossuth Zsuzsa Gyermekotthon pedofilügyben elítélt igazgatóhelyettese, Kónya Endre, valamint más egyházi vezetők kísérték. A helyiek és a demonstrálók nem értettek egyet a püspök látogatásával, így egy sorfalat állva és transzparenseken kifejezve tiltakoztak.
A tüntetők eltűntek a hivatalos beszámolókból
A református püspökség hivatalos eseményeiről beszámoló felületeken egy szó sem esett a tiltakozókról. Sőt, még az avatásról készült szalagátvágás képe helyett is egy másik fotó került közzétételre, amely nem tartalmazta a demonstrációkat. A közlemények és a hivatalos kommunikáció igyekezett figyelmen kívül hagyni a tüntetéseket, mintha azok nem is történtek volna meg.
Tóth-Beeri Szilvia véleménye
Tóth-Beeri Szilvia, aktivista és gyülekezeti tag, a csatornának nyilatkozva kifogásolta, hogy az egyház nem tette közzé a tiltakozást, és politikai propagandának nevezte a református egyház cselekedeteit. Azt is hozzátette, hogy a nyilvánosságot nem akarták szembesíteni a tüntetések tényével, így azok egyszerűen elmaradtak a hivatalos kommunikációban. Az aktivista említést tett arról is, hogy egy kislányt nem engedtek szerepelni az eseményen, és egy művész sem adhatta át személyesen ajándékát a püspöknek.
-
- A püspök látogatása miatt tiltakozók sorfala alakult ki Salgótarjánban.
-
- A református egyház hivatalos beszámolójában nem szerepeltek a demonstrációk.
-
- A szalagátvágásnál nem a valódi eseményekről készült fotó került nyilvánosságra.
-
- Tóth-Beeri Szilvia aktivista politikai propagandagépezetnek nevezte az egyházi kommunikációt.
-
- Egy kislány és egy művész sem kapott lehetőséget arra, hogy személyesen jelen legyenek az eseményen.
Az egyház és a politika kapcsolata
A történések rávilágítanak arra, hogy a politikai és vallási intézmények kapcsolata gyakran összefonódik, és ez különböző etikai kérdéseket vet fel. A református egyház, mint vallási intézmény, felelősséggel tartozik azért, hogy miként kommunikálja eseményeit, és hogyan kezeli a társadalmi és politikai feszültségeket. A tüntetők és aktivisták reakciói arra is figyelmeztetnek, hogy a vallási vezetők tevékenysége nem mentes a politikai hatásoktól, és gyakran a nyilvánosság manipulálásának eszközeként is felhasználható.
A következő hetekben várható, hogy a helyi és országos média még többet fog foglalkozni azzal, hogyan kezelte a református egyház a Balog Zoltán látogatásának körüli vitákat, és hogyan reagálnak a különböző csoportok, amelyek nem értettek egyet a püspök hivatalos szereplésével.