Politika

Egy új oldal tanácsokat ad átlagembereknek az Orbán-kormány pénzügyi megroppantásához

Felsorolás

 

Hogyan csökkenthetjük az állami bevételeket? Új weboldal ad tanácsokat

Egy friss kezdeményezés az állampolgárok pénzügyi tudatosságát hívja segítségül ahhoz, hogy az állam működéséhez szükséges források jelentős része elapadjon. A **Neazénpénzemből.hu** weboldal tanácsokkal látja el azokat, akik szeretnék minimalizálni az állam finanszírozásában való közvetett részvételüket.

A honlap alapítója, Kapitány Balázs statisztikus és demográfus, aki a jelenlegi költségvetési helyzetet rendkívül sérülékenynek tartja. Véleménye szerint a kormány gazdasági stratégiája nagyban támaszkodik a középosztály által befizetett adókra és a lakosság állampapír-vásárlásaira. A szakember úgy látja, hogy 2025 fordulópont lehet: a középosztály tagjai pénzügyi döntéseikkel akár jelentős hatást gyakorolhatnak a politikai helyzetre.

Miért kritikus a 2025-ös év?

Kapitány szerint a kormány politikailag nem elkötelezett, anyagilag hátrányos helyzetű társadalmi rétegekre alapozza választási győzelmeit. Azonban ezeknek a csoportoknak a támogatását az állam főként a középosztályból származó bevételekből finanszírozza. Ha elegen döntenek úgy, hogy csökkentik az államnak juttatott forrásaikat, az komoly nehézséget okozhat a költségvetés fenntartásában.


Tudatos pénzügyi döntések

A weboldal számos gyakorlati tanácsot nyújt az állam támogatásának csökkentésére. Ezek közé tartozik például az állampapírok eladásának fontossága, valamint annak kerülése, hogy pénzünket magyar államot finanszírozó bankokban vagy alapokban tartsuk. A fogyasztás terén javasolják, hogy halasszuk el a nagyobb vásárlásokat – például autóvásárlást – a választások utánra, és ahol lehet, részesítsük előnyben a külföldi vagy alacsony adózású beszerzéseket.

Példák a hétköznapokból

A kezdeményezés nem az első próbálkozás a rendszer közvetett támogatásának csökkentésére. Más aktivisták, mint például Monostori Tibor, arra ösztönzik követőiket, hogy kerüljék a kormányközeli vállalkozások termékeit és szolgáltatásait. Ide tartoznak például a Mol töltőállomásai, a nemzeti dohányboltok, valamint a kormányközeli médiatermékek és szálláshelyek.


A kampány alapvető üzenete az, hogy a tudatos fogyasztási és pénzügyi döntések valódi hatással lehetnek az ország politikai és gazdasági helyzetére. Az, hogy ez elegendő lesz-e a kormányzati stratégiák megingatásához, az állampolgárok kollektív döntésein múlik.

Monostori Tiboré, aki TikTok-csatornáján osztott meg hasonló tanácsokat:

Nem tankol és nem vásárol Mol-kúton.


Nem vásárol a Libriben.

Nemet mond a NER első és második vonalának meggazdagodására. Nem megy stadionba, nemzeti dohányboltba, az MBH Bankba, a kiskereskedelmi láncaikba.

A NER szálláshelyeit a NER Hotel nevű oldalon ellenőrizve elkerüli, hátat fordít NER-es szolgáltatásoknak. 

Nem vesz lottószelvényt és semmi mást sem a Szerencsejáték Zrt.-nél.

Nem vesz állampapírt.


Tömegközlekedést használ az autópályák helyett.

Nem hallgat Retro Rádiót, Best FM-et, olyan rádió- és tévécsatornákat, amelyek a kormányközeli KESMA médiaholdinghoz tartoznak.

forrás




Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!



Legnépszerűbb

Az 1848-as szabadságharc idejében a bátor ifjak 12 követelésében az első (így legfontosabb) pont az volt, hogy ne legyen CENZÚRA.

Mi ennek eleget téve oldalunkról kiűzzük a cenzúrát és a híreket teljes formában ferdítés nélkül, annak eredetiségét megőrizve közöljük olvasóink felé.

Csatlakozz hozzánk!

Független hírek © 2018 Themetf

To Top