Politika

Szijjártó döbbenetes bejelentése: Magyarország távozhat a Nemzetközi Büntetőbíróságból

Magyarország mérlegeli kilépését a Nemzetközi Büntetőbíróságból

 

Újragondolhatja ICC-tagságát Magyarország

 

Magyarország felülvizsgálja részvételét a Nemzetközi Büntetőbíróságban (ICC) – erről számolt be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szombaton a közösségi oldalán, miután telefonon egyeztetett izraeli kollégájával.

 

A közel-keleti helyzet és a magyar álláspont

 

A külügyminiszter tájékoztatása szerint megbeszélést folytatott Gideon Szaár izraeli külügyminiszterrel, melynek során áttekintették a közel-keleti konfliktus rendezésének lehetőségeit. Szijjártó hangsúlyozta, hogy Magyarország támogat minden olyan kezdeményezést, amely elősegítheti a régió békéjét és stabilitását.

 

Politikai befolyás alatt az ICC?

 


A miniszter szerint a Nemzetközi Büntetőbíróság működése egyre inkább politikai befolyás alá került, ami megkérdőjelezi a szervezet hitelességét. Ezért Magyarország is mérlegeli, hogy továbbra is fenntartsa-e tagságát a testületben.

 

Netanjahu elleni eljárás és a magyar kormány reakciója

 


Az ICC korábban háborús bűncselekmények vádjával eljárást indított Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök ellen, és elfogatóparancsot is kiadott vele szemben. Ez azt jelentené, hogy a bíróság joghatósága alá tartozó országokban letartóztatás várna a politikusra. Orbán Viktor miniszterelnök azonban egyértelművé tette, hogy Magyarországon ez nem történne meg, sőt, meghívta Netanjahut az országba.

 

A magyar kormány döntése az ICC-tagság ügyében komoly következményekkel járhat, és várhatóan további vitákat generál majd a nemzetközi porondon.

 

Megjegyzés:

 


A Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) egy független nemzetközi törvényszék, amely háborús bűnökkel, népirtással és emberiesség elleni bűncselekményekkel vádolt személyek felett ítélkezik. 2002-ben jött létre a Római Statútum alapján, és székhelye Hágában található. Az ICC csak olyan esetekben járhat el, amikor a nemzeti igazságszolgáltatás nem képes vagy nem hajlandó felelősségre vonni az elkövetőket.

forrás




Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!



Legnépszerűbb

Az 1848-as szabadságharc idejében a bátor ifjak 12 követelésében az első (így legfontosabb) pont az volt, hogy ne legyen CENZÚRA.

Mi ennek eleget téve oldalunkról kiűzzük a cenzúrát és a híreket teljes formában ferdítés nélkül, annak eredetiségét megőrizve közöljük olvasóink felé.

Csatlakozz hozzánk!

Független hírek © 2018 Themetf

To Top