Felmérés: A magyarok több mint fele korrupcióval vádolja Orbán Viktort
Egy friss közvélemény-kutatás szerint a magyar lakosság 53 százaléka valószínűnek tartja, hogy Orbán Viktor miniszterelnök személyesen is érintett korrupciós ügyekben. Az eredmények alapján még saját kabinetminiszterét, Rogán Antalt is megelőzi ebben a megítélésben.
Korrupciós vádak és közvélemény
A Publicus Intézet felmérése, amely eredetileg Rogán Antal washingtoni szankcionálására összpontosított, rávilágított arra is, hogy a közvélemény miként látja a miniszterelnök érintettségét a korrupciós ügyekben. Az adatok szerint a válaszadók 35 százaléka teljes mértékben biztos benne, hogy Orbán Viktor érintett, míg további 18 százalék inkább valószínűnek tartja ezt. Ezzel szemben mindössze a megkérdezettek 30 százaléka gondolja úgy, hogy a kormányfő biztosan nem érintett korrupciós bűncselekményekben.
Pártpreferenciák és véleménykülönbségek
A kutatásból az is kiderült, hogy az emberek politikai hovatartozása nagyban befolyásolja véleményüket. A kormánypárti szavazók csupán 7 százaléka tartja valószínűnek, hogy Orbán Viktor korrupt, míg az ellenzéki választók körében ez az arány eléri a 87 százalékot. A bizonytalan szavazók körében a megoszlás kiegyensúlyozottabb, 48 százalékuk véli úgy, hogy a miniszterelnök érintett lehet korrupciós ügyekben. – számolt be róla a hvg
Újra reflektorfényben az Orbán család meggazdagodása
A témát tovább erősítette a Direkt36 oknyomozó portál dokumentumfilmje, amely az Orbán család vagyonosodásának hátterét mutatja be. A “Dinasztia” című film feltárja, hogyan vált Tiborcz István, a miniszterelnök veje az ország egyik leggazdagabb vállalkozójává. A dokumentumfilm öt nap alatt több mint 2,3 millió megtekintést ért el, és újabb vitákat generált a közéletben.
Érdemes megnézni
Luxusklub és szerencsejáték-botrány
A riport során a Direkt36 rejtett kamerás felvételeket is készített egy exkluzív budai luxusklubban, amelynek közelében Tiborcz egyik cége is működik. Az egyik alkalmazott a felvételeken azt állította, hogy a helyszínen időnként illegális szerencsejáték zajlik. Bár a klub vezetése később ezt tagadta, elismerték, hogy játékpénzes, rekreációs célú pókerpartik előfordulhatnak.
A felmérés és a dokumentumfilm együtt tovább erősítette a magyar közvéleményben azokat a vélekedéseket, amelyek szerint a hatalomhoz közel állók jelentős gazdasági előnyökhöz jutnak.
Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!
