Pedofilügy: az érsekség megerősítette a hírt a Rezi településen történt gyermekbántalmazásról.
Egy egyházi fenntartású iskolában, Rezin egy civil pedagógust gyermekbántalmazás gyanúja miatt felfüggesztettek, miután egy szülő bejelentést tett, az ügyben rendőrségi eljárás indult.
Bilincsben vitték el a pedofilügy kapcsán érintett rezi tanárt
Kiskorú elleni nemi visszaélés miatt azonnal eltiltották a munkavégzéstől a Veszprémi Főegyházmegye fenntartásában működő Laky Demeter Római Katolikus Általános Iskola intézményegységvezető-helyettesét, V. Jánost – tudta meg a Válasz Online. A gyanú: gyerekmolesztálás.
A lap arról is ír, hogy a rendőrség bilincsben vitte el az érintett tanárt. A Veszprémi Főegyházmegye megerősítette a hírt. Az érseki biztos azt nyilatkozta, hogy tudomásuk szerint is történt rendőri kényszerintézkedés, a konkrét gyanúról viszont nincs pontos információjuk.
Az esetről annyit árultak még el, hogy a Veszprémi Főegyházmegye fenntartásában lévő általános iskolában egy szülő bejelentette, hogy gyermeke sze×uális zaklatás áldozata lett egy civil pedagógus részéről. Az iskola és a fenntartó azonnal intézkedett. Meghallgatták az érintetteket, jegyzőkönyvet készítettek, rendőrségi bejelentést tettek, és felfüggesztették a pedagógust, valamint értesítették a gyermekvédelmi hatóságokat.
A szülők és tanárok hivatalos tájékoztatást kaptak az ügyről. A rendőrség eljárást indított, és kényszerintézkedést hajtott végre, de a főegyházmegye szerint a konkrét gyanúról nincs pontos információjuk. Csupán annyit tudnak, hogy
egy 14 év feletti kiskorú érintett.
Pintér Sándort megkérdezték az ügyben
A hatósági válasszal egy időben érkezett a Momentum sajtóosztályának közleménye is, amely szerint Orosz Anna parlamenti képviselő írásbeli kérdést intézett Pintér Sándor belügyminiszterhez:
„Cáfolja-e, hogy a rezi Laky Demeter Római Katolikus Általános Iskola egyik alkalmazottjával szemben sze×uális erőszak megalapozott gyanúja miatt az elmúlt napokban rendőri intézkedés foganatosítására került sor?”
(valaszonline.hu nyomán) | forrás
Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!
