Lopott a miniszterelnök, de nem akárhonnan.
Orbán Viktor március 15-ei beszéde miatt került kínos helyzetbe
Mint ismert, Orbán Viktor idén szokatlan módon Budapesten mondta el március 15-ei beszédét. A kormányfő furcsa szónoklatában bőven akadtak figyelemre méltó mozzanatok, azonban Orbán beszédével összefüggésben más is kiderült a miniszterelnökről, ami finoman szólva is kellemetlen lehet a számára.
A Népszava arra hívta fel a figyelmet, hogy egy kanadai írótól, Gerry Burnie-től származik Orbán március 15-ei beszédének egyik „kulcsfontosságú” gondolata. Azonkívül, hogy a miniszterelnök más tollával ékeskedett – ez nem először fordult elő –, jelezték,
a kanadai szerző kifejezetten a melegek szemszögéből ír történelmi fikciós regényeket.
„A mai nyugati világ azt hirdeti, hogy az emberi élet, de legalábbis a politikai élet legfontosabb kérdése, hogy milyen világot hagyunk a gyermekeinkre. Micsoda kolosszális tévedés. Ugyanis a dolog éppen fordítva áll.
Nem az a kérdés, hogy milyen világot hagyunk a gyerekeinkre, hanem az, hogy milyen gyerekeket hagyunk a világra. Valójában ezen múlik minden”
– harsogta a kormányfő a nemzeti ünnepen.
Orbán ezt a gondolatot tulajdonította el
A miniszterelnök „eszmefuttatása” pedig nagyban hasonló Gerry Burnie nagy karriert befutó kötetének egyik idézetére, amely magyar fordításban az alábbiak szerint hangzik:
„Annyit beszélünk arról, hogy jobb bolygót hagyjunk a gyermekeinkre, hogy
elfelejtünk jobb gyerekeket hagyni a bolygóra”.
Mint írták, az író az Amazonon és a Facebookon olvasható bemutatkozását azzal kezdi, hogy
a melegek és más sz€xuális kisebbségek sokszor rejtőzködni voltak kénytelenek a történelem során,
így a történelemkönyvekben sem jelennek meg. Emiatt ő a regényeiben igyekszik rekonstruálni a szerepüket.