Rövidesen katonák jelenhetnek meg az iskolában, a pedagógusok védelmében fellépő szakszervezetek is megszólaltak a kormány tervéről.
„Gyakorlatilag egy áttalpaló, egy tanfolyam által ő már pedagógussá válik, ez egészen elképesztő, ez a pedagóguspályának az abszolút lenézéséről szól”
– fogalmazott Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) ügyvivője az ATV Híradónak egy, a parlamentben múlt héten elfogadott törvényről.
Aszerint ugyanis az 55. életévüket betöltött honvédek pedagógusokká válhatnak, átképzésükről pedig a tankerületeknek kell gondoskodniuk.
Mit mondanak a pedagógusok védelmében fellépő szakszervezetek a katonák iskolákba vezényléséről?
A PDSZ szerint az intézkedés egyértelműen azt mutatja, hogy az Orbán-kormány gyermekmegőrzőnek tekinti az iskolákat.
„Történik mindez egy olyan Magyarországon, ahol egyébként pedagógusokat nem engednek vissza a pályára bosszúból azért, mert szeptember 15-ig tavaly aláírtak egy olyan papírt, hogy nem kívánnak a státusztörvény hatálya alatt dolgozni”
– fűzte hozzá Nagy Erzsébet.
Totyik Tamás, a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) elnöke úgy fogalmazott, hogy
„utoljára a chilei junta idején vezényeltek katonákat oktatási intézménybe, tehát ez szégyen a magyar társadalomra nézve”
Megjegyezte, nem is érti, hogy gondolja a magát „béke élharcosának” tekintő Orbán-kormány, hogy kötelező honvédelmi nevelést vezet be az iskolában, valamint katonákat vezényel az oktatási intézményekbe.
A honvédelmi oktatásról
Szeptemberben arról tájékoztatott a Honvédelmi Minisztérium, hogy indul a honvédelmi tantárgy próbaoktatása.
„Szeptembertől hat középiskolában, heti egy tanórában indul a honvédelem tantárgy próbaoktatása”
– jelentette be Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a tárca közleménye szerint.
Szalay elmondta, hogy a Belügyminisztérium, illetve a Kulturális és Innovációs Minisztérium közreműködésével kiválasztott intézményekben kezdődő kötelező képzés (!) lehetőséget teremt arra, hogy a diákokban erősítsék a honvédelem fontosságát, a hazaszeretetet és a hazafias gondolkodást.
Közölte, az országban hat intézményben a 9. és a 11. évfolyamban kezdődik meg a honvédelem tantárgy próbaoktatása.
„A szakképzési és a köznevelési intézményekben heti egy tanórában induló kötelező képzés (!) lehetőséget teremt arra, hogy a fiatalok általános ismereteik mellett egy átfogó képet kapjanak a magyar honvédelemmel összefüggő alapfogalmakról, a honvédelem rendszeréről, a haderőnemekről és a haditechnikai eszközökről”
– tette hozzá a tárcavezető.
(ATV Magyarország/YouTube/Nyugati Fény) | forrás