Politika

Nagy Márton nem tágít: Lehet, hogy még több kínai hitelt akarnak Orbánék?

Nagy Márton tovább akarja erősíteni a magyar–kínai kapcsolatokat.


Nagy Márton hétfőn a Kínai Export-Import Bank vezérigazgatójával tárgyalt. A tárgyaláson szó esett a V0-s és a budapesti repülőtérre vezető vasútvonalról, a magyar–szerb határátkelő fejlesztéséről, valamint a Szerbiába vezető kőolajvezetékről is.

Ismét kínai hitelt akarnak felvenni Orbánék?


Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter hivatalában fogadta a Kínai Export-Import Bank vezérigazgatóját és elnökhelyettesét, Ren Sengjunt. A felek áttekintették a magyar–kínai gazdasági kapcsolatok legfontosabb területeit és

a bank által finanszírozott Budapest–Belgrád vasútvonal fejlesztésének helyzetét.

Megírtuk, hogy a Budapest–Belgrád vasútvonal az Orbán-kormány egyik kedvenc kínai beruházása. Bár sajtóhírek szerint a beruházás mintegy ezer év alatt térül majd meg, ugyanakkor Szijjártó Péter korábban ennél optimistább volt, amikor kijelentette: meglátása szerint ehhez elegendő lesz „csupán” 17 év.

Újabb projektektről is beszéltek Nagy Mártonék

A tárgyaláson szó esett a lehetséges jövőbeni közös projektekről is: a közlekedési infrastruktúra területén a V0-s és a budapesti repülőtérre vezető vasútvonalról, a magyar–szerb határátkelő fejlesztéséről, valamint a Szerbiába átmenő kőolajvezeték és

az elektromosautó-töltő hálózat fejlesztésének lehetőségeiről.

A vasútfejlesztés különösen fontos szerepet játszik a nettó zéró kibocsátási célok elérésében.

Hiszen a jövőben már az elektromos autók szállítása során is meg kell felelni a nettó zéró kibocsátás követelményeinek, ami csak vasúti szállítással biztosítható – áll a Nemzetgazdasági Minisztérium közleményében.


Kapcsolódó: Videóval: Rekordot döntött a MÁV, de ezt nem fogják reklámozni Lázárék

Nagy Mártonék Kínai legfontosabb partnerévé akarnak válni

Magyarország minden adottsággal rendelkezik ahhoz, hogy

a kínai áruk logisztikai központja legyen.

Az ország fekvése kiváló, infrastruktúrája fejlett (?), a befektetői környezet pedig versenyképes – írták.

A kínai vállalatok már 6400 milliárd forintnyi beruházást hajtanak végre hazánkban, ezek mintegy 25 ezer új munkahelyet hoznak létre közvetlenül. A minisztérium azt állítja, hogy a tavalyi adatok szerint Kína Magyarország kilencedik, Európán kívül pedig a legfontosabb kereskedelmi partnere. Ennek a statisztikai hivatal adatai ellentmondanak: a legnagyobb Európán kívüli gazdasági partnerünk az Egyesült Államok, Kína a tízbe sem fért bele.


Nagy Márton azt elfelejtette megemlíteni, hogy a kínaiak nem csak „logisztikai” központokat akarnak Magyarországra telepíteni. Legutóbb a kínai CATL akkumulátorgyártó cégről derült ki, hogy mégis összeszerelő üzemet létesít az állami tulajdonban lévő INPARK Szigma Kft. telephelyén.

Ezzel pedig Debrecen teljes ivóvízkészletét veszélyeztetik.

Nagy Márton a pénzügyi területen is újabb együttműködést akar

A miniszter szerint az együttműködést

a pénzügyi területen is tovább kell erősíteni.

A legnagyobb kínai bankok már megjelentek Magyarországon. Jó esély mutatkozik arra, hogy ez a kör tovább bővüljön, így hazánk pénzügyi téren is Kína kiemelt régiós partnere lehet – tette hozzá.


Mindezt azok után, hogy kiderült,

az Orbán-kormány 1 milliárd euró – mintegy 400 milliárd forint – összegben vett fel hitelt

kínai bankoktól idén tavasszal. Az összeget április 19-én lehívta a kabinet.

forrás




Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!



Legnépszerűbb

Az 1848-as szabadságharc idejében a bátor ifjak 12 követelésében az első (így legfontosabb) pont az volt, hogy ne legyen CENZÚRA.

Mi ennek eleget téve oldalunkról kiűzzük a cenzúrát és a híreket teljes formában ferdítés nélkül, annak eredetiségét megőrizve közöljük olvasóink felé.

Csatlakozz hozzánk!

Független hírek © 2018 Themetf

To Top