„A tiszások Brüsszelben az első adandó alkalommal megtámadták a rezsicsökkentést”, a párt „évente 2 millió forintos rezsiáremelést akar minden magyar családnak” – állította Deutsch Tamás, a Fidesz európai parlamenti (EP-) képviselője a Facebook-oldalán szombaton.
A fideszes politikus szerint a rezsicsökkentésnek köszönhetően ma a magyar családok a legalacsonyabb áram- és gázárakat fizetik az egész Európai Unióban.
„Aférfiúr pártjának EP-képviselője” azonban Deutsch szerint világosan elmondta, hogy ők nem akarnak rezsicsökkentést.
„Ha a Tisza Párt programjának megfelelően eltörölnék a rezsicsökkentést, az brutális áram- és gázáremelést jelentene, évente 2 millió forintot vennének ki minden magyar család zsebéből”
– riogatott Deutsch Tamás.
Kitért arra, hogy ismerős „ez a rezsicsökkentés elleni durva ellenzéki támadás”. Pontosan ugyanezt csinálta az összes, „aférfiúr” által csak „óellenzéknek” mondott dollárbaloldali magyar EP-képviselő: „kimentek Brüsszelbe és onnan támadták a rezsicsökkentést, a magyar érdekeket, a magyar embereket” – fogalmazott.
„Nincs semmi új hát a nap alatt, a Tisza az új DK, Magyar az új Gyurcsány” – egyszerűsítette le a dolgokat Deutsch Tamás, hogy a követői is értsék, hangsúlyozva: a rezsicsökkentést, ahogy eddig a „dollárbaloldallal”, úgy most a Tisza Párttal szemben is meg fogják védeni!
Magyar: Hazudsz, mint mindig
Deutsch Facebook-posztjánál később megjelent Magyar Péter, és a kommentek között röviden annyit reagált a fideszesnek: „Hazudsz, mint mindig.”
A Tisza Párt elnöke szombaton délelőtt hasonló – rezsi – témában már posztolt. Bejegyzésében arra szólította fel Orbán Viktort, hogy „számoljon be legyen szíves a magyar embereknek” az Európa egyik legnagyobb gázkereskedő cégéhez, a svájci székhelyű MET Holdinghoz fűződő üzleti kapcsolatairól.
„Csak nem Svájcban és Szingapúrban van elásva az a bizonyos kutya, ami alapján megérthető az önök Oroszország-politikájában bekövetkezett 180 fokos fordulat? Ki az ön strómanja az orosz gázzal előszeretettel kereskedő cégben? Beszéljen már arról, hogy miként lettek magyar tulajdonosai egy olyan cégnek Svájcban, amelynek tavaly 24 milliárd euró, majd 10 ezer milliárd forint volt az árbevétele és több volt a nyeresége, mint a MOL-nak és az OTP-nek együtt?”
– szegezte a kormányfőnek a kérdéseket.