Egyéb

A legfinomabb házikolbász receptje, csak kevés háziasszony tudja mitől ilyen finom!

A házikolbász elkészítése nemcsak hagyományos családi tevékenység, hanem egy élmény is, ami összehozza a családot és a barátokat. Ez egy régi, falusi változat, amely garantáltan a férfiak és az egész család kedvence lesz. Nincs is annál jobb, mint frissen elkészült, füstölt kolbászt enni, amit saját kezűleg készítettünk el.


 

Hozzávalók (kb. 25 db kolbászhoz):

  • 3 kg sertéshús
  • 1,5 kg marhahús
  • Zsírszalonna ízlés szerint
  • 3 fej fokhagyma
  • 2 evőkanál piros paprika
  • 1 evőkanál pirospaprika
  • 1 kiskanál csípős pirospaprika
  • 1 kiskanál őrölt bors
  • 6-7 dkg durva só (ízlés szerint)
  • Sertésbél


Elkészítés:

Tisztítsd és alaposan mosd át a sertésbelet, ügyelve arra, hogy ne szakadjon el. Keverj össze egy evőkanál sót 300 ml vízben, majd áztasd ebben a belet, hogy rugalmasabbá váljon.

A sertés- és marhahúst szeleteld apró darabokra, majd keverd össze egy nagy tálban. Daráld le a húsokat, és ha szükséges, adj hozzá egy kevés zsírszalonnát, hogy a kolbász szaftosabb legyen.


A ledarált húshoz add hozzá a zúzott fokhagymát, a sót, a borsot, a paprikákat és a kevés sós vizet. Gyúrj mindent alaposan össze kézzel, hogy a fűszerek egyenletesen eloszoljanak a húsban.

A fűszeres húsmasszát tedd egy éjszakára a hűtőbe, hogy az ízek jól összeérjenek.

A pihentetés után töltsd be a húsmasszát a megtisztított sertésbélbe. Ez a lépés egyszerűen elvégezhető kolbásztöltő segítségével. Ügyelj arra, hogy ne töltsd túl szorosra a kolbászt, hogy ne repedjen meg.

A frissen elkészült kolbászok fogyaszthatók akár azonnal sütve, vagy füstölés után. Ha füstölni szeretnéd, tedd száraz, hűvös helyre néhány napra, majd füstöld meg őket.

 


Ez a folyamat igazán egyszerű: a húsdarálóra szereljük fel a kolbásztöltő részt, majd húzzuk rá a belet, és kezdhetjük a töltést. Fontos, hogy ügyeljünk arra, hogy ne kerüljön levegő a bélbe, és egyenletesen töltsük meg, se túl lazán, se túl feszesen. Ha túl lazán töltjük, a kolbász túl lágy lesz, ha pedig túl feszesen, akkor sütés közben könnyen kidurranhat. Miután betöltöttünk egy hosszabb darabot, tekerjünk egyet a kolbászon, mintha görcsöt kötnénk rá, hogy a levegő ne juthasson be. A házi kolbászt tetszés szerint süthetjük vagy főzhetjük, de figyeljünk arra, hogy a sütés vagy főzés hőmérséklete ne legyen magasabb 80 foknál, különben a kolbász kiszáradhat és elveszíti szaftosságát.

forrás




Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!



Legnépszerűbb

Az 1848-as szabadságharc idejében a bátor ifjak 12 követelésében az első (így legfontosabb) pont az volt, hogy ne legyen CENZÚRA.

Mi ennek eleget téve oldalunkról kiűzzük a cenzúrát és a híreket teljes formában ferdítés nélkül, annak eredetiségét megőrizve közöljük olvasóink felé.

Csatlakozz hozzánk!

Független hírek © 2018 Themetf

To Top