Politika

Tombol a Mol-vezér: Keményen kiosztotta és képmutatónak nevezte a nyugati országokat

Nagyot ment Hernádi az orosz energiabeszerzések ügyében.


Hipokráciával vádolja a nyugat-európai országokat a Mol vezérigazgatója. Képmutatónak nevezte a Nyugatot.

Hernádi szerint sunyi a Nyugat

Mandineren megjelent véleménycikkében bírálta a Nyugatot azért, mert miközben erkölcsi alapon elítélik az orosz energiabeszerzéseket, valójában továbbra is nagy mennyiségben importálnak orosz energiát, csak kevésbé nyíltan.


Hernádi Zsolt példákkal illusztrálta, hogy a nyugat politikai korrektséget színlelve nem tesz le az olcsó orosz forrásokról, miközben Magyarországot kritizálják ugyanezért, és azt hangsúlyozta, hogy a valósággal szembenálló megfelelési kényszer nem vezet jó eredményekhez.

„Emlékszem, 2002-ben még friss Mol-elnökként Oroszországban tárgyaltunk kőolaj- és földgáz­kitermelési lehetőségekről. A Mol az elsők között kötött olyan joint venture típusú szerződést, amelyen nem volt orosz állami garancia. Az általános európai elemzői vélemény az volt: ezek megőrültek”

– írta Hernádi.


Szerinte a nyugati országok nyilvánosan elítélik az orosz energiával való kereskedést, miközben titokban mégis jelentős mennyiségben vásárolják azt. Példaként említi Spanyolországot, amely gázimportjának harmadát Oroszországból szerzi be.

Felhívta a figyelmet arra, hogy a G7-országok 2024-ben eddig több mint 2 milliárd dollárért vásároltak orosz kőolajból készült, „török dízelolajként” címkézett termékeket. Az orosz olaj és üzemanyag-exportban európai biztosítók is aktívan részt vesznek, segítve ezzel az orosz gazdaságot.

„Mert persze kell a »jóárasított« orosz cucc, de erről kussolni kell, mert ha kiderül otthon, nem választanak meg újra miniszterelnöknek”

– fogalmazott.


Felidézte azt is, hogy 2002-ben, a Mol oroszországi kőolaj- és földgázkitermelési projektjeit kezdetben „eretnekségnek” tartották nyugaton, de néhány évvel később az európai vállalatok tömegesen igyekeztek hasonló üzleteket kötni.

Rámutatott arra is, hogy a politiai vezetők sokszor a közvélemény nyomására cselekszenek, nem a valós érdekek szerint. Úgy véli, a józan ész és a valóság megismerése lenne a siker kulcsa, nem pedig a képmutatás.

forrás




Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!



Legnépszerűbb

Az 1848-as szabadságharc idejében a bátor ifjak 12 követelésében az első (így legfontosabb) pont az volt, hogy ne legyen CENZÚRA.

Mi ennek eleget téve oldalunkról kiűzzük a cenzúrát és a híreket teljes formában ferdítés nélkül, annak eredetiségét megőrizve közöljük olvasóink felé.

Csatlakozz hozzánk!

Független hírek © 2018 Themetf

To Top