Még a legelkötelezettebb emberek is elveszíthetik a türelmüket, különösen olyan stresszes helyzetekben, mint amilyenekkel a háziorvosok nap mint nap szembesülnek.
A túlterhelt egészségügyi rendszer és a járványok időszaka különösen megnehezíti a munkájukat. Mindez azonban nem igazolhatja azt a szituációt, amelyről egy magyar nyugdíjas számoltak be.
„Zárás előtt egy órával már ott vártam a rendelőben, rajtam kívül egy középkorú férfi és két idősebb hölgy volt még. Egyszer csak az orvos dühösen kirohant a szobájából, és emelt hangon azt mondta, menjünk haza, mert nem tud ennyi embert ellátni. Arra is hivatkozott, hogy rengeteg papírmunkája van, és hogy a kolléganője is beteg. Azt tanácsolta, jöjjünk vissza másnap.”
Mindezt megengedhetetlen stílusban.
A beszámoló szerint az egyik beteg, egy 50-es éveiben járó férfi közbevetette, hogy már hetek óta próbálja telefonon elérni a rendelőt, hogy felírasson egy gyógyszert, de nem sikerült. Állítása szerint reggelente ugyan néha felveszik a telefont, de nem mindig.
A posztoló megjegyezte:
Bár megérti, hogy a háziorvosok munkája rendkívül nehéz, megrázó volt látni, hogy egy orvos ilyen módon elveszti a hidegvérét:
„Félelmetes volt. Egy beteg ne érezze úgy, hogy az orvos rajta vezeti le a feszültségét. Ha benne sem bízhatunk, akkor mégis kiben?”
A bejegyzésre egy hozzászóló is reagált:
Egy háziorvosi asszisztensként dolgó reagált és rávilágított a háttérben húzódó problémákra:
„Nálunk egy átlagos nap 50-60 beteget jelent (egy 1300 fős körzetben), de mostanában előfordul, hogy ez a szám akár 120 is. Az asszisztens munkája sem ér véget a 4 órás rendelési idővel, mert utána is marad papírmunka.”
Hozzátette, hogy bár az orvos viselkedése nem volt helyénvaló, a páciensek sem mindig megértőek, és gyakran türelmetlenek. Az is előfordul, hogy megsértődnek, ha például maszk viselésére kérik őket légúti panaszok esetén.
Önnel történt már hasonló eset?
VIA Promotions