Politika

Totális KO: Majka kőkeményen beleállt Orbán Viktorba legújabb klipjében (+videó)

Majka új videoklipjében éles társadalomkritikát fogalmaz meg, amely egyes értelmezések szerint Magyarország politikai rendszerére is áthallásos utalásokat tartalmaz. A „Csurran, cseppen” című dal péntek este került fel a rapper YouTube-csatornájára, és egy mélyen korrupt, fikciós ország, Bindzsisztán velejéig romlott állami működését mutatja be.

Orbán-paródia?
A klipben Majka maga alakítja Bindzsisztán miniszterelnökét, Pandúr Pjetrót, akit korrupciós vádak, zárt médiaelérés, és a hatalmát kiszolgáló haveri hálózat fémjelez. A karakter az áthallások miatt könnyen felismerhetően Orbán Viktorra utalhat. Például:

Pandúr Pjetró „nyolc év regnálás alatt” nem adott interjút, ami az Orbán-kormány korlátozott sajtóelérésére emlékeztet.

A „Ruszkik haza!” szlogen kifejezetten az Orbán-párti retorika korai szakaszát idézi.
Pandúr Pjetró szemét egy tüntetésen kilőtték, ami párhuzamba állítható a 2006-os eseményekkel.

Az idézett dalszövegrészlet, „Nagyobbak lettünk, mint egy gyülekezet, csak szidnom kellett a melegeket”, élesen utalhat a kormány melegellenes politikájára.
Egy korrupcióval átitatott rendszer




A klip részletesen bemutatja Bindzsisztán mindennapjait: minden a „pénz, pénz, pénzecske” körül forog. A miniszterelnököt korrupt köztörvényesek veszik körül, akiknek hatalma és pozíciója a haveri hálózaton alapszik. A közbeszerzések is „kiszervezve” működnek, míg a választások előtt a cigány közösségeket használják ki politikai célokra.

A videó végén a fikciós országban dolgozó stáb tragikus hirtelenséggel kizuhan egy kórház ablakán – utalva az utóbbi évek rejtélyes esetére Magyarországon, amikor hasonló halálesetek történtek.


Kormánykritika vagy csak provokáció?
Bár a klip nem nevezi meg konkrétan Magyarországot, a jelenetek, karakterek és a dalszöveg alapján egyértelmű az áthallás. A videó megjelenése azt sugallhatja, hogy Majka végleg szeretné levetkőzni azokat a vádakat, amelyek kormánypárti szimpátiával illették, például Szijjártó Péterrel közös korábbi szereplése miatt.


Nem az első eset
Majka korábban is rendszerkritikus témájú dalokkal jelentkezett, mint például a Molnár Tamással közösen készített „Azt beszélik a városban”, amely szintén politikai és társadalmi kritikát fogalmazott meg. Ez a produkció is hatalmas közönségsikert aratott, másfél nap alatt több mint egymillió megtekintéssel.

Erőteljes társadalmi visszhang
A „Csurran, cseppen” már megjelenése után is heves vitákat generált a közösségi médiában. Miközben egyesek Majka bátor kiállását méltatják, mások kétkedve fogadják a rappertől érkező kritikát, és az utóbbi évek politikai közeledését hozzák fel ellene.


Majka klipje azonban egyértelmű: Bindzsisztán története figyelmeztetés, hogy a hatalomvágy és a korrupció bármely rendszert megfertőzhet.

forrás




Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!



Legnépszerűbb

Az 1848-as szabadságharc idejében a bátor ifjak 12 követelésében az első (így legfontosabb) pont az volt, hogy ne legyen CENZÚRA.

Mi ennek eleget téve oldalunkról kiűzzük a cenzúrát és a híreket teljes formában ferdítés nélkül, annak eredetiségét megőrizve közöljük olvasóink felé.

Csatlakozz hozzánk!

Független hírek © 2018 Themetf

To Top