Egyéb

Sokan fogyasztják, pedig ez a csirke legkárosabb része

A csirkehús a világ egyik legnépszerűbb fehérjeforrása, amelyet rengeteg formában fogyasztunk: grillezve, sütve vagy főzve. Azonban nem minden része ajánlott fogyasztásra, mivel bizonyos részek komoly egészségügyi kockázatokat hordozhatnak.

 

Nézzük, melyek azok a részek, amelyeket érdemes eltávolítani a főzés során!

 

A csirke bőre – a legzsírosabb rész

Sokan szeretik a ropogósra sült csirkebőrt, de ha az egészségedre figyelsz, érdemes elkerülni. A csirkebőr főként zsírból áll, így magas a kalóriatartalma. Bár a bőr biztosítja a szaftosabb és ízletesebb állagot, a túlzott zsírbevitel hozzájárulhat az elhízáshoz és a szív- és érrendszeri betegségekhez. Ha diétázol vagy csökkentenéd a zsírbevitelt, távolítsd el a bőrt, és használj egészséges fűszereket, hogy az ízek megmaradjanak.

A csirketüdő – baktériumok és paraziták veszélye


A csirketüdő fogyasztása komoly kockázatot hordozhat, mivel baktériumokat és parazitákat tartalmazhat. Ezek a káros mikroorganizmusok akár hőkezelés után is veszélyesek lehetnek, így jobb, ha teljes mértékben eltávolítod ezt a részt a főzés előtt.

A csirkefej és a farok – toxinokat tartalmazhatnak

A csirkefej és farok fogyasztása kevésbé elterjedt, de egyes országokban még mindig részei az étrendnek. Ezek a részek azonban nehézfémeket és toxinokat tartalmazhatnak, amelyeket a csirke szervezete a környezetből szív magába. Hosszú távon ezek káros hatással lehetnek az egészségre, ezért érdemes elkerülni fogyasztásukat.

A legveszélyesebb: a nyers csirkehús


A csirkehús legnagyobb kockázata a nyers állapotából ered. A nyers csirkehúsban gyakran előforduló baktériumok, mint például a Salmonella és a Campylobacter, súlyos ételmérgezést okozhatnak. Ezért mindig ügyelj arra, hogy megfelelően átsüsd a csirkét, különösen a vastagabb részeknél. Egy hőmérő használata segíthet biztosítani, hogy a hús belső hőmérséklete elérje a biztonságos 75°C-ot.

Szakértői tanácsok a biztonságos csirkehús fogyasztáshoz

Kara Harbstreet táplálkozási szakértő szerint a csirke egészséges fehérjeforrás, de fontos, hogy helyesen készítsük el. A világos színű csirkemell kevésbé zsíros, míg a sötétebb húsú részek több vitamint és ásványi anyagot tartalmaznak.

Harbstreet arra is figyelmeztet, hogy sokan tévesen azt hiszik, a csirkehús megmosása csökkenti a baktériumokat. Valójában ezzel inkább növeljük a szennyeződés esélyét, mivel a vízpermet a baktériumokat szétterítheti a konyhában. A legbiztonságosabb módszer, ha egyszerűen megfelelő hőfokon sütjük meg a csirkét.


Bár a csirkehús kiváló fehérjeforrás, fontos tudni, hogy nem minden része biztonságos. A csirkebőr magas zsírtartalma miatt nem ajánlott, a tüdő baktériumokat tartalmazhat, a csirkefej és farok pedig toxinokat halmozhat fel. A legnagyobb veszélyt azonban a nyers hús fogyasztása jelenti, ezért mindig alaposan süsd át.

Ha betartod ezeket az alapvető higiéniai és előkészítési szabályokat, akkor a csirkehús továbbra is az egészséges étrended része maradhat!

forrás




Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!



Legnépszerűbb

Az 1848-as szabadságharc idejében a bátor ifjak 12 követelésében az első (így legfontosabb) pont az volt, hogy ne legyen CENZÚRA.

Mi ennek eleget téve oldalunkról kiűzzük a cenzúrát és a híreket teljes formában ferdítés nélkül, annak eredetiségét megőrizve közöljük olvasóink felé.

Csatlakozz hozzánk!

Független hírek © 2018 Themetf

To Top