Manipulált fotó került nyilvánosságra: jogi következmények is lehetnek?
Újabb politikai vihart kavart egy megosztó kép a közösségi médiában: Bohár Dániel, a Megafon ismert szereplője egy olyan szerkesztett fotót tett közzé, amelyen Magyar Péter az ukrán zászlót tartja a kezében. Az eredeti képen azonban valójában a magyar trikolór szerepel. A fotó módosítása komoly kérdéseket vet fel: átlépte-e ezzel a határt a hírhamisítás és a személyiségi jogok megsértése között?
Magyar Péter reakciója: kemény szavak a manipulációra
Oszd meg! Van-e hazugabb, aljasabb a fideszes propagandistáknál? A közpénznyelő megafon hazug Orbán janicsárjai tényleg semmilyen hamisítástól nem riadnak vissza. Pár éve ennél kevesebbért még el kellett volna valakinek tűnnie a közéletből, és ha valaki ezt riporterként követi el, akkor soha többet senki nem áll vele szóba. Ehhez képest, az eredeti képen a kezemben lévő magyar nemzeti lobogót ukrán zászlóra cserélő Bohár Dániel propagandista jelenleg Orbán Viktorral utazgat magánrepülőn Párizsba, és az állami milliárdokból hirdetett kormányzati propaganda simán hivatkozik ezekre az aljas hamisítványokra. A TISZA-kormány bűncselekménnyé nyilvánítja az ilyen és ehhez hasonló hamisításokat, és a függetlenné váló Médiahatóságot felhatalmazzuk, hogy bezárassa az ezeket közlő médiumokat. Vége van, elvtársak. Vége van.
– írta a Tisza párt vezetője a Facebook-oldalán.
Jogi vélemény: hol a határ a kritika és a jogsértés között?
Dr. Gerő Tamás ügyvéd szerint az ilyen esetek a jog szempontjából nem csupán véleménynyilvánításként értelmezhetők. A kép manipulálása akár a becsületsértés vagy a rágalmazás határát is súrolhatja. Úgy véli, indokolt lenne a jogszabályok szigorítása a média világában, különösen akkor, ha szándékos lejáratásról vagy karaktergyilkosságról van szó.
A témával kapcsolatos részletes jogi elemzést és a teljes beszélgetést az RTL videójában lehet megtekinteni.
Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!
