Hiába a kormányzati ígéretek, a közösségi média nem kér belőle
A családtámogatások, inflációs célok és költségvetési tervek ellenére sok Facebook-felhasználó szkeptikusan fogadta a kormány legújabb bejelentéseit. Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerint a 2026-os költségvetés stabil, és minden fontos terület – nyugdíj, egészségügy, oktatás – megfelelő támogatást kap.
„Csak nehogy fosztogatás legyen helyette…” – jegyezte meg egyik kommentelő. Mások még erősebben fogalmaztak: „Lesz osztogatás, a fosztogatás már régóta megy…”
A közösségi visszhang: bizalmatlanság
A közösségi oldalak tanúsága szerint a társadalmi bizalom megingott. Számos felhasználó véli úgy, hogy az osztogatás csak kampányfogás, miközben a valódi pénzügyi háttér kérdéses. „Saját zsebből biztos nem osztogat, a kassza pedig üres” – fogalmazott Farkas. Mások szerint „már szétosztottak maguk között mindent”.
Már elkezdődött! Csak elfeledkeztek a melósokról!
A kormány válasza: családközpontú költségvetés
Orbán Viktor szerint a 2025-ös büdzsé a családok költségvetése, amely védelmet nyújt a háború és piaci nyomás ellen. A miniszterelnök bejelentése szerint júliustól 50%-kal nő a gyerekek után járó adókedvezmény, a gyed és csed adómentes lesz, és a legalább kétgyermekesek életre szóló kedvezményt kapnak.
Brüsszel és az infláció: félreértések és tények
A kommentelők egy része Brüsszelt okolja a gazdasági nehézségekért. „De miért csinálhat Brüsszel azt, amit akar? Ők nem büntethetők?” – kérdezte Marika. Ugyanakkor az uniós szabályozások közvetlenül nem határozzák meg a tagállamok inflációját.
Az infláció alakulása elsősorban belső gazdaságpolitikai döntéseken múlik: árstopok, jegybanki kamatok, adópolitika, forint árfolyama. Az EU főként támogatásokat biztosít és ajánlásokat tesz. A kohéziós alapokból Magyarország több mint 22 milliárd euróra jogosult, de ezek kifizetése feltételekhez kötött.
Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!
