Orbán tegnap esti bejelentése óta tudjuk, mivel kiívánja legyőzni a vírust: ingyenparkolással, éjszakai kijárási korlátozással, buszjárat sűrítéssel. Ám a vírusterjedés szempontjából legfontosabb rendszerről egy szó sem esett.
Pedig az összes szakértő megegyezik abban, hogy a legtöbb találkozás ebben a rendszerben van, és az itteni intézkedések tudnák igazán lelassítani a vírus terjedését. Orbán úgy tűnik, gazdaságvédelmi okok miat nem akarja bezárni az iskolákat, hogy a szülőknek ne kelljen otthon maradni vigyázni a gyerekekre, így ne essenek ki a munkából. Azonban az
ISKOLARENDSZER AZ ÖSSZEOMLÁS SZÉLÉN ÁLL,
melyet közleményében a Pedagógusok demokratikus Szakszervezete (PDSZ) is megerősített. Az intézményvezetők kaotikus állapotokról számolnak be, ahol a betegség megjelenése után is még napokig járnak a potenciálisan fertőző osztályok, csoportok az intézményekbe, intézkedés pedig egyáltalán nem, vagy elkésve történik. Gyakori, hogy a pozitív eredménnyel rendelkező szülő gyerekei ugyanúgy járnak iskolába, mintha semmi sem történt volna.
Az állapotokat tekintve szinte biztos, hogy az iskolákban hamarosan vissza kell állni, minimum a felsőtagozaton és középiskolákban a digitális tanrendre, mert lassan már
TANÁR SINCS ELÉG, AKI MEGTARTSA A NORMÁL ÓRÁKAT!
Sok helyen pedig a lehető legveszélyesebb dolog történik: olyan tanárok is bejárnak dolgozni, akiknek tünetei vannak, mert nélkülük összeomlana a rendszer. Az őszi szünetben végzett fertőtlenítés pedig egyszerűen semmit nem ér, csak egy kényszerű látszatintézkedés, mert abban a pillanatban, hogy egyetlen fertőzött is beteszi a lábát az iskola kapuján, már el is tűnt a fertőttlenítés eredménye.
Sikerült a kormány halogatásával oda eljutni, hogy immár teljesen ellenőrizhetetlenül terjed -akár tünetmentesen is- a gyerekek között a vírus, aki aztán fertőzik tovább a családi környezetüket.
A kormányzati döntés hiányával most egy előre nem tervezett, kontroll nélküli, kényszerű iskolabezárási sorozat előtt állunk, amely elkerülhető lett volna a folyamatosan javasolt hibrid, vagy teljesen digitális tanrend elindításával. Ám a legtöbb szülőnek sincs jó tapasztalata a gyakran káoszba fulladó tavaszi digitálisnak elnevezett távoktatásról, melyben teljesen elveszett a tanár-gyerek kapcsolat, a tudás személyes átadásának a lehetősége.
Pedig semmi másra nem lett volna szükség, mint egy webkamerára az osztályterembe, a gyerekek fele otthon, másik fel az iskolában felváltva tanulhatott volna, biztonságosan. De amíg a focimeccsek maszkviselési szabályaival vagyunk elfoglalva, addig nem jut idő ilyen apróságokkal törődni…
Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!
You must be logged in to post a comment Login
Leave a Reply
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.