Őket is elfelejtette a kormány.
Nemcsak a kutyasétáltatókról feledkezett meg a kormány, amikor múlt héten kihirdette az este nyolc órától kötelező kijárási tilalmat, hanem az elvált szülők gyerekeiről is – veti fel a 444.hu.
A Magyar Közlönyben megjelent rendelet szerint ugyanis, csak az ad felmentést a kijárási tilalom alól, ha valaki a munkavégzés, kutyasétáltatás vagy versenysport miatti edzésről hazatartva tartózkodik az utcán. Szó sincs az elvált szülőkről, holott az ő esetükben a kapcsolattartási idő összeütközhet a kijárási tilalommal.
A 444.hu egy elvált apuka esetét mutatja be, aki a bírósági döntés szerint
péntekenként 17.30 és 18 óra között
veheti át a gyermeket az édesanyától. A bökkenő az, hogy a két szülő 270 kilométerre lakik egymástól, ezért éppen csak vagy pont nem érnek haza a kijárási tilalom előtt, így bármikor megbüntethetik őt a rendőrök.
Az édesapa hiába próbált egyezkedni a gyermek anyjával, hogy elvihesse egy órával hamarabb a gyereket, az anya ebbe nem ment bele. A rendőrök pedig azt tanácsolták neki, menjen érte szombaton délelőtt. Így azonban az apa
a kijárási tilalom miatt egy estével kevesebb tölthet a fiával.
KÜLFÖLDÖN TÖBB ORSZÁGBAN GONDOLTAK ERRE
A gyerekek láthatása vagy a családon belüli kapcsolattartás többek közt a példaként követett Ausztriában, de Írorszgában is kivételt képez a kijárási tilalom vagy korlátozás alól.
Ugrin Erzsébet, a Magyar Kapcsolatügyeleti Mediátorok Országos Szakmai Szövetsége (MAKAMOSZ) vezetőségi tagja szerint nem kérdés, hogy a rendeletbe bele kellett volna kerülnie a kapcsolattartásnak, mint kivételnek a kijárási tilalom alól.
“Teljesen nonszensz, hogy a szülő – egy estét, egy éjszakát és egy reggelt elveszítve az együttlétből -, másnap reggel menjen a gyermekéért, pusztán azért, mert ezt egy rendeletbe nem hajlandók beletenni” – közölte a mediátor.
A szakember ezért azt tanácsolja, hogy a szülőtársukkal próbáljanak megegyezni egy korábbi kapcsolattartás-kezdési időpontban, ha pedig ez nehéz, akkor kérjék mediátor segítségét. Ha ez sem vezet eredményre, forduljanak a területileg illetékes gyámhivatalhoz.
Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!
You must be logged in to post a comment Login
Leave a Reply
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.