Politika

Gáz van: Törökországot szankciókkal sújthatja az Európai Unió

nyugatifeny.hu

Ha Erdogan tovább erőzik Görögországgal.






A földgázkitermelés miatti konfliktus végződött rosszul a törököknek; ha Ankara továbbra sem hajlandó belátást tanúsítani, még keményebb szankciók várhatóak.

 

Az Európai Unió egyelőre fenntartja lépésenkénti szankciós politikáját Törökországgal szemben, amelyeket a Földközi-tenger keleti részén található földgáz kitermelése miatt vezetett be. Törökország és Görögország között arról folyik a vita, hogy kihez tartoznak a földgázlelőhelyek.

 

A török kormány októberben visszahívott egy felderítő hajót a vitatott területekről, egy újabb felderítőutat követően ezt viszont csak a múlt héten tették meg.

Az unió már októberben felszólította Törökországot, hogy folytasson érdemi párbeszédet Görögországgal.

 

Az európai állam- és miniszterelnökök péntekre virradóra hozták meg a döntést Brüsszelben, hogy további érintett cégeket és felelősöket fognak az unió szankciós listájára helyezni.

 

Ha Ankara nem változtat a konfrontatív hozzáállásán, akkor a szankciók kiterjesztése fenyegeti Törökországot. Amennyiben viszont engedékenyebbnek mutatkozna a török kormány, az unió a gazdasági kapcsolatok kiterjesztését helyezte kilátásba.

Az uniós csúcson arról született döntés, hogy nem csak cégeket, de olyan személyeket is szankcionálnak, akik a vitatott földgázkutatás tervezésében és kivitelezésében részt vesznek.

 

Joseph Borell, az unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője azt a megbízást kapta, hogy márciusig készítsen jelentést a lehetséges további szankciókról.






 

Ennek hátterében az áll, hogy az unió először szeretne egyeztetni Joe Bidennel, aki csak januárban kezdi meg munkáját a fehér házban.

 

Az Európai Unió továbbra is hangsúlyozza, hogy konstruktív párbeszédet szeretne folytatni Ankarával, és továbbra is hajlandó a Törökországban tartózkodó szíriai menekültek ellátását támogatni.

 

Recep Tayyip Erdogan november közepén kétoldali megegyezést követelt Ciprussal. Ezzel szembe ment azokkal a nemzetközi erőfeszítésekkel, amelyek a görög-ciprusi déli régióval való jó viszonyt szorgalmazzák.

(zdf.de) | forrás



Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!



Kattints a hozzászóláshoz

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply



Legnépszerűbb

Az 1848-as szabadságharc idejében a bátor ifjak 12 követelésében az első (így legfontosabb) pont az volt, hogy ne legyen CENZÚRA.

Mi ennek eleget téve oldalunkról kiűzzük a cenzúrát és a híreket teljes formában ferdítés nélkül, annak eredetiségét megőrizve közöljük olvasóink felé.

Csatlakozz hozzánk!

Független hírek © 2018 Themetf

To Top