Nem akarnak asszisztálni a döntéshez.
Csütörtökön beszámoltunk arról, hogy Kovács Péter, a XVI. kerület fideszes polgármestere egy Böröcznek szóló nyílt levelet osztott meg közösségi oldalán, amelyben marhaságnak nevezte a törvényjavaslatot.
Pénteken Cser-Palkovics András székesfehérvári fideszes polgármester osztotta meg gondolatait a javaslattal kapcsolatban a Facebookon.
Szerinte a javaslat jelenlegi formájában azért nem jó, mert társadalmi problémákat eredményezne, és
komoly vagyonvesztést okozna.
Csach Gábor, Balassagyarmat fideszes polgármestere szintén nekiment Böröcz törvénytervezetének: Facebook-oldalán azt írta pénteken, hogy az elmúlt két napban több levelet is küldött a parlamentnek, hogy a kedd este benyújtott T/16223. számú, a lakások bérletéről és elidegenítéséről szóló törvénytervezetet vonják vissza.
“Az elmúlt két napban több levelet írtam annak érdekében, hogy a Parlamentnek kedd este benyújtott T/16223. számú a lakások bérletéről és elidegenítéséről szóló törvénytervezetet (miszerint a bérlők rendkívül kedvezményesen vásárolhatnák meg bérleményüket)
vonják vissza, vagy jelentősen módosítsák.
Balassagyarmaton az elmúlt évtizedben évente cirka 10-15millió forintot költöttünk 171 bérlakásunk karbantartására-felújítására. Ezek közül 31-et az elmúlt húsz évben vásároltunk vagy építettünk, és további 11 fecskelakást is kialakítottunk.
Nagy szükség lenne még több fecskelakásra és szolgálati lakásra, mert a mennyiség közelében sincs az igényeknek. A törvényjavaslatban jelzett rendkívül alacsony vételár (10-30%) az önkormányzatoknak súlyos vagyonvesztést jelentene, ami esetünkben egymilliárd forintra is rúghat.
Sajnos Magyarországon a kommunizmus bosszújaként előnytelen lakáshelyzet alakult ki, amely akadályozza a mobilitást, hiszen az angolszász országokkal szemben, ahol a lakásállomány döntő része bérlakás, nálunk pont fordítva, különösen fontos a magyaroknak a lakástulajdon megszerzése.
Ugyanakkor az önkormányzatok számára a települések megtartó ereje és a szociális feszültségek enyhítése érdekében
nagyon fontosak a fecske-, szociális és szakember-ellátást szolgáló lakások.
Ezek ideális számán lehet vitatkozni, de a nulla mindenféleképp rossz álláspont.
Amennyiben például az Állami Adósságkezelő által átvett bedőlt devizahitelesek bérlakásaira, vagy határozatlan idejű bérleti joggal rendelkezőekre vonatkozna, maximum 50%-os kedvezménnyel járna, csak társasházban, ahol az önkormányzat nincs többségi tulajdonban, s az épület 1980 előtt épült, és 5 évig elidegenítési tilalom kerülne kikötésre, nos, akkor még helyes is lehet egy ilyen kötelező erejű törvény – de jelenleg a jogszabály tervezet oly sok helyen reparálandó, hogy legjobb lenne visszavonni.”
Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!
You must be logged in to post a comment Login
Leave a Reply
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.