A hazaárulás vajon mi?
Megalapították közérdekű vagyonkezelő alapítványként a Fudan Hungary Egyetemért Alapítványt, a Diákvárost pedig a teljes fejlesztési program címéből kihúzták — derül ki a Magyar Közlönyből, amely csütörtökről péntekre virradóra jelent meg.
A közérdekű vagyonkezelő alapítványi státuszt azt jelenti, hogy ami vagyont az Alapítvány megkap, az onnantól kezdve nem számít közvagyonnak. Az alapítvány első juttatásként meg is kapta a csepeli Nagyvásártelepet — hívja fel a figyelmet az Mfor.
Az alábbi területeket kapta meg az alapítvány:
A rendelet értelmében az alapítvány létesítése során az állam képviseletében a felsőoktatással összefüggő feladat- és hatáskörök tekintetében Kásler Miklós emberminiszter/oktatásért felelős miniszter jár el.
Mint ismeretes, Csepel északi részén az eredeti terv szerint a Diákváros épült volna fel, ami a kispénzű diákok lakhatási problémáit lett volna hivatott megoldani.
A kormány először azt ígérte, hogy a Diákváros megépülése nem fog veszélybe kerülni, később kiderült, hogy egy kis területet mégis elvesznek belőle.
Aztán, ahogy az lenni szokott, erről a kis területről az derült ki, hogy valójában a Diákváros nagyobb része, a kollégiumkomplexum így egy egészen kicsi területre zsúfolódik majd be:
A Közlöny pénteki számából már arról kell értesülnünk, már a projekt eredeti neve is megváltozott, abban ugyanis arról rendelkeznek, hogy a „Budapest Diákváros – Déli Városkapu Fejlesztési Program” helyett a jövőben mindig simán csak a
„Déli Városkapu Fejlesztési Program” a használatos.
A rendeletben az eredeti „diákotthoni elhelyezést biztosító, szabadidős” kifejezés helyére a “szabadidős” szó lépett.
A Diákvárosnak része lett volna az Új Csepeli Közpark is, azonban a rendeletből kiviláglik, hogy bár itt eredetileg bmx- és teniszpályák is lettek volna, a szövegmódosítás szerint csak kerékpáros pályákat terveznek.
Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!
You must be logged in to post a comment Login
Leave a Reply
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.