Új dokumentumok kerültek ki.
Facebook-bejegyzésben adott hírt Kassai Dániel XVIII. kerületi ellenzéki önkormányzati képviselő, hogy megkapta a Völner Pál ügyében az Alkotmányvédelmi Hivatalnak benyújtott kérdéseire a választ.
Kiderült, a hatóság kétszer is átvizsgálta az azóta lebukott államtitkárt 2015 és 2021 között, azonban azok alapján nem találtak semmi gyanúsat a kenőpénzeket elfogadó politikusról, és emiatt szerinte a hatóság a hibás.
Kassai Dániel bejegyzését változtatás nélkül közöljük:
❌ A Völner Pál ügyben válaszolt az Alkotmányvédelmi Hivatal!
🕵️♀️ Válaszukból kiderül, hogy 2015 és 2021 között
kétszer is átvilágították a korrupciógyanúba keveredett Völner Pált
az Igazságügyi Minisztérium lemondott miniszter-helyettesét és parlamenti államtitkárát, de úgy tűnik mégsem találtak semmit, ami miatt büntető eljárás megindítását kezdeményezték volna. 🤫
⚖️ A törvény szerint, ha egy nemzetbiztonsági ellenőrzés során kockázati tényező merül fel az átvilágított személlyel kapcsolatban, akkor az Alkotmányvédelmi Hivatal főigazgatója tájékoztatja a polgári nemzetbiztonsági szolgálatok irányításáért felelős minisztert, vagyis Pintér Sándor belügyminisztert.
Ha volt ilyen tájékoztatás, akkor azt Pintér Sándornak meg kellett kapnia.
✍️ Ennek bebizonyítása lehetséges, ugyanis a Nemzetbiztonsági Bizottság, ha valamely nemzetbiztonsági szolgálat jogszabályellenes működését észleli, ténymegállapító vizsgálatot folytathat le, amely során betekinthet a nemzetbiztonsági szolgálatok nyilvántartásában lévő, egy adott ügyre vonatkozó irataiba is.
‼️ Ha kiderül, hogy Pintér hallgatott, akkor neki is vállalni kell a politikai következményeket, mint ahogy Varga Juditnak is, de felelős lehet az Alkotmányvédelmi Hivatal a Völner vizsgálat alatt regnáló főigazgatója is, hiszen hogy lehet az, hogy az ő munkatársai nem, de Nemzeti Védelmi Szolgálat kiszúrta, kinyomozta és feljelentésük során az ügyészség tovább vitte az ügyet.
💸 Völner Pált most 83 millió forint kenőpénz elfogadásával gyanúsítják, rajta kívül azonban többeknek kell vállalni a politikai és szakmai felelősséget is.
Az Alkotmányvédelmi Hivatal hibázott,
hiszen az tudható, hogy ők nem tettek feljelentést kétszeri nemzetbiztonsági ellenőrzés után sem, noha a törvény kimondja, hogy nemzetbiztonsági kockázat áll fenn, ha az ellenőrzött személy nem alkalmas jogviszonyának illetéktelen befolyástól mentes ellátására.
(Kassai Dániel/Facebook) |forrás
Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!
You must be logged in to post a comment Login
Leave a Reply
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.