Politika

Itt a bizonyíték: Magyarország mégis segít fegyvereket szállítani Ukrajnának

nyugatifeny.hu

Erről ennyit.

Kiderült, hogy több mint 40 ország képviselői ezentúl havi rendszerességgel egyeztetnek arról, miként segíthetik fegyverekkel, katonai felszereléssel az agresszor orosz katonai erők ellen védekező ukrán hadsereget. Ezen országok egyike Magyarország — írja az Euronews.

A németországi Ramstein amerikai támaszponton tartotta meg alakuló ülését az a nemzetközi konzultációs fórum, amelyen több mint 40 ország vett részt, hogy még több fegyverrel segítsék az ukránok önvédelmi harcát.

Pillanatkép a németországi Ramsteinben tartott nemzetközi fórumról / fotó: AP, Michael Probst

A tanácskozáson Lloyd Austin amerikai védelmi miniszter bejelentette, hogy a csoport képviselői ezentúl havi rendszerességgel tartanak értekezletet arról, miként segíthetik fegyverekkel, katonai felszereléssel az orosz inváziós erők ellen védekező ukrán hadsereget.


Austin úgy fogalmazott, most “megkettőzött erővel kell törekedni az ukrán csapatok jelentősen megnövekedett fegyverzet-, és lőszerszükségletének kielégítésére”.

Az MTI hétfői hírében azonban nem szerepel, hogy a ramsteini tanácskozáson Magyarország is részt vett, és a CNN szerint hozzá is járult ahhoz, hogy megnevezzék:

Ez azért is érdekes fejlemény, mert a háború kitörése óta Magyarország hivatalosan azt kommunikálja, hogy

nem támogatja fegyverek szállítását az ukránoknak.

Ezen álláspontja miatt Budapest nemcsak az EU-ban izolálódott, de a V4-csoport tagjaival is elhidegült a kapcsolata.

“Magyarországnak ebből a katonai konfliktusból ki kell maradnia; Magyarország biztonsága a legfontosabb”

– mondta Orbán Viktor a háború előtt egy nappal, és ő is meg Szijjártó Péter külügyminiszter is többször elismételte azóta: a kormány hozzájárult ugyan ahhoz, hogy az EU fegyvereket szállítson Ukrajnába, de Magyarország elzárkózik minden ilyesmitől.

Sőt, számos uniós politikus megdöbbenését kiváltva úgy döntött, nem engedi át az EU fegyverszállítmányait országa területén. Legutóbb március végén, a NATO keleti külügyminiszterei vonták kérdőre Szijjártót Budapest különutas álláspontja miatt.

Magyarország részvétele egy, az ukránokat mostantól fokozottan felfegyverző nemzetközi fórumon alig pár héttel azután történt. hogy Orbán Viktor egyenesen azt állította, a NATO “szó szerint lemásolta a magyar álláspontot”, azaz nem küld fegyvereket.


A március 24-i brüsszeli NATO-csúcs ezzel szemben úgy döntött, hogy

  • fegyverzetet,
  • hadifelszerelést,
  • kibervédelmi támogatást,
  • illetve atom-, vegyi és biológiai fegyverek elleni védekező felszereléseket ad Ukrajna számára.

Jens Stoltenberg főtitkár leszögezte: a NATO támogatja Ukrajna jogos önvédelmét az orosz agresszió ellen.

(via euronews.com) | forrás




Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!



Kattints a hozzászóláshoz

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply



Legnépszerűbb

Az 1848-as szabadságharc idejében a bátor ifjak 12 követelésében az első (így legfontosabb) pont az volt, hogy ne legyen CENZÚRA.

Mi ennek eleget téve oldalunkról kiűzzük a cenzúrát és a híreket teljes formában ferdítés nélkül, annak eredetiségét megőrizve közöljük olvasóink felé.

Csatlakozz hozzánk!

Független hírek © 2018 Themetf

To Top