Valószínűleg nem csak szakmai szempontok állnak a háttérben.
Hét iskolában írtak ki idén intézményvezetői pályázatokat Budapest XXI. és XXIII. kerületében, de csak egy esetben született eredményes pályázat, a többi hat intézményben minden pályázót indoklás nélkül elutasított a minisztérium – értesült a Népszava.
Így
a csepeli Széchenyi István Általános Iskolában,
a Herman Ottó Általános Iskolában,
a Lajtha László Általános Iskolában,
a soroksári Fekete István Általános Iskolában,
a Grassalkovich Antal Általános Iskolában
és a Páneurópai Általános Iskolában
kinevezett intézményvezető nélkül kell majd elkezdeni szeptemberben a tanévet.
A döntések meglepték az érintett tantestületeket, diák- és szülői közösségeket, különösen azokban az intézményekben, ahol az igazgatójelölt egyedüli pályázóként indult. Magyarázatot pedig sem a Dél-Pesti Tankerületi Központtól, sem a közoktatásért is felelős Belügyminisztériumtól (BM) nem kaptak.
A Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke, Totyik Tamás a Népszavának azt mondta: nem egyedi eset, hogy egy-egy intézményvezetői pályázatot indoklás nélkül elutasít a minisztérium, de olyan esetről még nem hallott, amiben egy tankerületen belül ennyi iskola érintett egyszerre. Szerinte ez mindenképpen magyarázatra szorulna.
Ugyanakkor két iskolában már tavaly is gondok voltak az intézményvezetői kinevezésekkel. A Széchenyi iskola közössége tavaly petíciót indított addigi igazgatójuk, Varga Veronika kinevezéséért, amit több mint hatszáz aláírással elküldtek az – azóta megszűnt – Emberi Erőforrások Minisztériumának, de kérésük nem hatotta meg a döntéshozókat. Varga Veronika a Népszavának elárulta, a Széchenyiben idén is egyedül ő pályázott az intézményvezetői pozícióra, sikertelenül. Azt, hogy mi állhat a háttérben, nem akarta részletezni, de szerinte a döntéshozók
nem csak szakmai szempontokat
vettek figyelembe a pályázatok elbírálásánál.
Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!
You must be logged in to post a comment Login
Leave a Reply
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.