Kikelt magából.
“Amikor Brüsszelben az Oroszország elleni szankciókat bevezették, nyilvánvalóan minden tagállamnak, így Magyarországnak is
hazudtak,
hiszen a szankciók Európának ártanak valójában és nem Oroszországnak”
— állította Lázár János csütörtökön Mohácson. Ezt azonban nem indokolta meg, miért gondolja így.
Az építési és közlekedési miniszter a Mondjunk nemet a szankciókra! elnevezésű, Brüsszel-ellenes országjáró sorozat rendezvényén, a fórumot megelőző sajtótájékoztatón azt mondta: az is “hazugság volt“, hogy a szankciók segítségével hamarabb véget ér a háború, ehelyett a háború vége jelenleg
nem is látszik.
A miniszter szerint az is “hazugság volt” Brüsszeltől, hogy a szankciós csomag nem érinti az energiát, és annak nem lesz hatása az energiahelyzetre. Ezzel szemben “a szankciók miatt” elszabadultak az energiaárak, a növekvő energiaárak miatt pedig megnőtt az infláció — jelentette ki, elhallgatva a kormány felelősségét a témában.
Lázár János kijelentette: a jelenlegi nehéz helyzetből, amelybe véleménye szerint a magyar kormány “Brüsszel miatt” került,
akkor lehet kilábalni, ha a kormányt “továbbra is támogatják“,
ezért mindenkit arra kért, hogy vegyen részt a nemzeti konzultációban. Ezzel azt is elárulta, hogy a konzultáció valójában a kormány támogatására szolgál.
A tárcavezető a sajtótájékoztatón érintette az 1526-ös sorsdöntő ütközet félezredik évfordulójával kapcsolatos Mohács 500 programot is, amely — mint mondta — komoly fejlesztések megvalósítását teszi lehetővé a településen és környezetében.
A térség fejlődését szolgálja a miniszter szerint a Mohács közelében futó M6-os autópálya Bóly és az országhatár közötti szakaszának építése is. Ezzel kapcsolatban elmondta: a 90 milliárd forintos, 2024-es átadással tervezett beruházás készültsége jelenleg már több mint 60 százalékos.
A politikus reményét fejezte ki, hogy a térség fejlődését szolgáló másik fontos infrastrukturális fejlesztés, a tervezett mohácsi Duna-híd — az energiaválság miatt ideiglenesen leállított — előkészítése is folytatódhat a jövőben.
(MTI korrigálva) |forrás