Az Orbán-kormánynak kiemelten fontos a „kifogástalan életvitel”.
Százával mondanak fel a gyerekfelügyelők az Orbán-kormány intézkedése miatt
Mintegy 100 nevelőszülő nem folytatja tovább a munkáját, amiért megtagadták, hogy kitöltik az úgynevezett „kifogástalan életvitelre” (?) vonatkozó dokumentumot. Mindez 200-300 gyermek életét befolyásolhatja, a gyermekvédelmi intézmények dolgozóinak pedig 8-10 százaléka hagyja el a pályát, így további 500 védelembe vett kiskorú gondozása válik bizonytalanná.
A Népszava információi szerint az életvitel ellenőrzésére szolgáló dokumentumokat július 10-ig kapták kézhez a gyermekotthonokban, a területi gyermekvédelmi szakszolgálatoknál dolgozók, valamint a nevelőszülői hálózat által foglalkoztatottak. A kitöltésre 30 napot kaptak, amely pénteken jár le. Aki valamilyen módon „kimenti magát”, további 15 nap haladékot kap, így legkésőbb augusztus 24-ig neki is ki kell töltenie az adatlapot – írták.
Úgy tudják, aki a „kötelezettségének” nem tesz eleget, foglalkoztatásra irányuló jogviszonyát azonnali hatállyal meg kell szüntetni (…) és
ilyen esetben végkielégítés nem jár.
Forrásuk közlése szerint a kormány ölbe tett kézzel várja, mi fog történni, nem számol azzal, hogy a kritikus létszámhiánnyal küzdő rendszerből további munkavállalók távoznak.
„Több kolléga azt mondta, elmennek az egészségügybe, vagy az oktatásba dolgozni, ott legalább 50-100 ezer forinttal többet keresnek majd”
– mondta a lap informátora. Mások arról számoltak be, nincs kedvük ahhoz, hogy szomszédaikat a rendőrök kérdezgessék.
Pintér Sándorék mélyen hallgatnak
Az üggyel kapcsolatban keresték a Pintér Sándor vezette Belügyminisztériumot, valamint a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóságot is, hogy például megtudják:
- „jelenleg mennyi betöltetlen státusz,
- eddig mennyi kifogástalan életvitel ellenőrzésre kötelezett nevelőszülő, intézményi dolgozó mondott fel,
- hányan vannak, akik nem feleltek meg a vizsgálat kritériumainak,
- mi lesz a felmondott, vagy elbocsátott nevelőszülőknél élő gyerekek sorsa,
- illetve, ilyen helyzetben miként garantálható, hogy a veszélyeztetett családban élő, a gyámhatóság által »beutalt« gyereket gondozásba tudja venni a rendszer.”
Közölték, az intézmények közül kizárólag a Belügyminisztérium gondoskodáspolitikáért felelős államtitkársága jelezte, hogy tájékoztatást ad a fentiekkel kapcsolatban, azonban cikkük megjelenéséig
nem válaszoltak.
Botrány: katonákat vezényelnek a gyerekfelügyelői munkakör ellátására
Úgy tudni, a munkaerőhiány már most is kritikus, amely a „kilépő munkavállalók létszámának prognosztizálható emelkedése miatt” várhatóan tovább romlik. Tudatták azt is, hogy
- Veszprém-,
- Szabolcs-,
- Borsod-
- és Pest megyei intézményekbe
katonákat fognak vezényelni a gyerekfelügyelői munkakör ellátására (!).
Mint ismert, az Orbán-kormány emellett az iskolákba is katonákat vezényel, hogy így „enyhítsék” a magyarországi tanárhiányt. De Orbánék szerint a katonák a vezetés oktatására is alkalmasak, ezért a végzős középiskolások B kategóriás jogosítvány megszerzésében is részt vesznek, a Magyar Honvédség alkalmazottai a gyakorlati képzést fogják ősztől végezni.
Amennyiben szükséges, úgy felhívjuk rá a figyelmet, hogy a katonák természetesen nem fognak tudni ellátni pedagógiával és neveléssel kapcsolatos munkaköröket, hiszen ehhez nincs meg a kompetenciájuk (!).
A tanárokat sem vezénylik ki a frontra lövöldözni,
így teljességgel érthetetlen, hogy az Orbán-kormány, miért testálná a katonákra ezeket a feladatokat. Keresték a Honvédelmi Minisztériumot is, hogy megtudják, mivel indokolják az intézkedéseket, de nem válaszoltak.
Orbán Viktorék és a „kifogástalan életvitel”
Emlékeztettek, a kormány júniusban fogadta el a kegyelmi botrányhoz köthető „gyermekvédelmi” törvénycsomagját, amelyben elvárásként szerepel
a dolgozók „kifogástalan életvitele”.
Megjegyezték, az egyik kérdőíven például arra kell válaszolnia minden gyermekvédelemben dolgozónak, hogy:
- kivel él együtt és mióta (?);
- milyen az ingatlana (?),
- illetve 300 ezer forintot meghaladó ingósága van-e (?);
- melyik szórakozóhelyet látogatja havi, heti és napi rendszerességgel? – sorolták.
A vele egy háztartásban élő felnőttnek is vállalnia kell, hogy életvitelét bármikor vizsgálhatja a „rendőrség belső bűnmegelőzési és bűnfelderítési feladatokat ellátó szerve” – írták.
Köszönjük, hogy itt vagy!
A Független Hírek 9 éves működése óta több mint 41 ezer hírt tett közzé Politikai témában, mindezt függetlenül tettük és nem szolgáltuk ki egyik pártot sem!
Ha továbbra is szeretnéd, hogy független sajtó működhessen, akkor kérlek oszd meg ezt a bejegyzést facebook-on és terjeszd a híreket ott ahol tudod! Ezzel segíted a fennmaradásunkat!