Erős szavak.
Sulyok Tamás köztársasági elnök kinevezte a Tisza Párt kormányának minisztereit.
Sulyok a Sándor-palotában kedden kora délután a kinevezési ünnepségen adta át a kormány tizenhat
miniszterének megbízólevelét. Magyar Péter pedig már korábban is felszólította a köztársasági elnököt, hogy
ne akarjon rajta lenni a képeken
és ezt a helyszínen is nyomatékosította. Sőt, ha minden igaz, egy képről le is vágták. Ezen pedig Gulyás Gergely, a Fideszfrakció vezetője
teljesen kiakadt
és a kommunista diktatúrához hasonlította az esetet.
„A rendszerváltoztatás óta példátlan, hogy az új kormányfő igényei előtt meghajolva levágják a köztársasági elnököt az általa frissen kinevezett miniszterrel és miniszterelnökkel közös képről”
– írta Gulyás. Hozzátette, azt gondolta, hogy 36 éve maguk mögött hagyták az ilyen rendszereket.
„A köztársasági elnök és más közjogi méltóságok megalázása, fenyegetése, lemondásra kényszerítése ellentétes mindazzal, amit az új kormány és miniszterjelölti meghallgatásán tegnap az új igazságügyi miniszter általánosságban és konkrétan a jogállamról mondott. Megegyezik viszont az Antall József által is elszenvedett idők gyakorlatával”
– írta Gulyás Gergely.
Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!
