Megint átírja az ország térképét a kormány: Brutális pénzbe kerül a névcsere

A számlát ezúttal is az adófizetők állják.

Társadalmi egyeztetésre bocsátotta a Tisza-kormány azt a javaslatot,


amely ismét megyékre nevezné át a vármegyéket, a főispánokat pedig kormánymegbízottakra cserélné.



A július 11-ig tartó egyeztetéshez készült hatásvizsgálat szerint

az átnevezés 577 millió forintjába kerülhet a költségvetésnek

– írta a Népszava.

Magyar Péter korábban szimbolikus, de fontos ügynek nevezte a változtatást. A miniszterelnök szerint a közigazgatás tekintélyét nem a „történelmi díszlet”, hanem a tisztességes és magas színvonalú működés adja.

Megint átírnak csaknem 180 jogszabályt


A megyéket 2022-ben, a Fidesz–KDNP kétharmados többségének döntésével nevezték át vármegyékre, a kormánymegbízottak pedig 2023-tól kapták vissza a főispáni elnevezést. Az akkori indoklás szerint a történelmi kifejezések a nemzeti összetartozást és a magyar demokrácia nemzeti karakterét erősítették.

Most ugyanezeket az elnevezéseket a kormány már a korszerű közigazgatás szimbolikus akadályának tartja. A változtatás miatt az Alaptörvény mellett csaknem 180 jogszabályt kellene módosítani, és újra cserélni kellene a hivatali feliratokat, pecséteket, nyomtatványokat és közúti táblákat is.

A régi táblák már nincsenek meg

A Magyar Közút közlése szerint a korábbi, „megyés” táblákat időközben felhasználták, ezért az 589 új megyehatár-jelző legyártása önmagában csaknem 50 millió forintba kerülhet.


A kormány szerint az átnevezés nem változtatja meg a közigazgatási rendszer működését, feladatait vagy hatásköreit, csupán egységesebb és közérthetőbb fogalomhasználatot teremt. A gyakorlatban

azonban az újabb szimbolikus fordulat ismét százmilliókba kerülhet,

miközben alig három év telt el az előző névcsere óta.

Forrás




Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!



Legnépszerűbb

Az 1848-as szabadságharc idejében a bátor ifjak 12 követelésében az első (így legfontosabb) pont az volt, hogy ne legyen CENZÚRA.

Mi ennek eleget téve oldalunkról kiűzzük a cenzúrát és a híreket teljes formában ferdítés nélkül, annak eredetiségét megőrizve közöljük olvasóink felé.

Csatlakozz hozzánk!

Független hírek © 2018 Themetf

To Top