A kormány lemondott, elárulta a vidéki településeket és tulajdonképpen egy faluromboló politikát hajt végre.
A Tolna megyei Tamásinak van egy olyan belterületi városrésze Adorján-Újtelep, Öreghenye és Kobakhegy), ahol még a legalapvetőbb infrastruktúrák sem biztosítottak.
Ezeknek az embereknek, akik egy kisváros belterületén élnek, 5 kilométerre a városközponttól, a legalapvetőbb infrastruktúrákat sem biztosítják. Nincs megfelelő úthálózat, nincs szemétszállítás. Adott esetben idős embereknek is kilométerekre kell hordani a szemetet – amelyért természetesen még fizetnek is. Tamási Adorján-Újtelep városrészén az egyik legfontosabb alapinfrastruktúra, az ivóvízszolgáltatás hiányzik a legjobban az itt élő száz családnak.
A lakóhely szerinti szemét-gyűjtőedények 3 kilométerre találhatóak, “cserébe” az itt élőknek mérsékelte az önkormányzat a fizetendő szemétdíjat. Azután megpróbálkoztak az emberek konténer igénylésével, amelyre a szolgáltató lépett, és minden lakó kapott “kukamatricát”. Azoban sok család él itt, akikhez a kukásautó el sem tud menni, ráadásul a “matricás” szemétdíj már magasabb is.
Az önkormányzatnak még az is nehézséget okoz, hogy legalább az ivóvízszállítást megoldanák. Hónapok óta próbálják elérni az itt élők, hogy a vizet megfelelő sűrűséggel hozzák és lehetőleg olyan időszakban, amikor az emberek otthon vannak.
Nyáron gond szokott lenni, hogy az ivóvizes tartályt leteszik az út szélére, és mire az itt élők hazaérnek, a víz felforrósodik a tartályban.
Az önkormányzat heti 2×30 liter ivóvizet biztosít. Akinek ez kevés, 650 méterre van egy közkút.
Tömegközlekedésről, illetve vezetékes Internetnől beszélni is felesleges. Tömegközlekedés úgy van, ha az ember elsétál a buszmegállóba, de mivel a környéken nincs rendes út, ezt a 3 kilométeres sétát többször is meggondolják az itt élők.
A közvilágítás is meglehetősen rapszodikusan üzemel, a környéknek sajnos elég rossz a híre. Az itt élők azt is nehezményezik, hogy a lakóhelyük miatt például a banki ügyintézés is nehézkes, hitelhez jutni pedig szinte lehetetlen.
Egy ideig az óvodás gyerekek szállítása is megoldott volt a környéken. A busz jött reggel és elvitte az ovisokat. Azután a polgármester “felülvizsgálta” a szolgáltatást. Döntésének következtében óvodás és óvodás között különbség lett. A busz innentől kezdve csak az önkormányzati fenntartású intézménybe járó gyerekeket szállította, a Református egyház által fenntartott óvodásokat már nem.
Ezeket a közállapotokat megelégelve az emberek a belügyminiszterhez, Pintér Sándorhoz fordultak személyesen. Aláírásgyűjtésbe kezdtek, amelyet 2019. augusztusában át is adtak a miniszternek. Vizsgálat indult az ügyben, amelynek a vége egy “dorgáló levél” lett, amelyet a tamási polgármesternek címeztek.
Keresztes Lóránt és Demeter Márta országgyűlési képviselők meglátogatták tavaly nyáron az itt élőket, volt a kisvárosban tüntetés és Keresztes Lóránt felszólalt az itt élők érdekeiért az Országgyűlésben.
Úgy tűnik, hogy hiába az aláírásgyűjtés, hiába a felszólás az Országgyűlésben, minden úgy marad, ahogy volt.
Tamásiban az Integrált Településfejlesztési Stratégia két részből áll. Az I. kötet – Megalapozó dokumentáció, és a II. kötet – Tamási Integrált településfejlesztési stratégia.
A több mint 300 oldalas települési jövőkép említést sem tesz arról, hogy az itt élő emberek mikor juthatnak vezetékes ivóvízhez, vagy bármilyen infrastruktúra-fejlesztéshez.
Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!
You must be logged in to post a comment Login
Leave a Reply
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.