A Balatoni Hajózási Zrt. (Bahart) tulajdonosi köre szerdán úgy döntött, hogy a járvány gazdasági hatásaira hivatkozva
ELADNAK TÖBB KIKÖTŐT, HAJÓT, TELKET, NYERESÉGES HOTELT ÉS KEMPINGET, 11 VITORLÁSKIKÖTŐT PEDIG BÉRBE ADNAK.
A Bahart többségi tulajdonosa tavaly óta a Rogán Antal miniszterelnöki kabinetfőnök felügyelete alatt működő Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ), és kisebbségben van benne összesen 21 Balaton-környéki önkormányzat. Az Index szerint a következő intézkedésekkel kívánják szűkebbre szabni az eddig nyereségesen működő állami cég működését:
- megválnak a cég vitorláskikötőinek üzemeltetésétől,
- eladják Csopak, Balatonakali, Balatonkenese és Balatonudvari közforgalmú kikötőjét, a Hotel Mólót, és a balatonszemesi Hattyú és a balatonboglári Sellő kempingeket is,
- öt hajót pedig kivonnak a forgalomból, és megszüntetnek hat menetrend szerinti és négy sétahajó járatot.
A döntés ellen tiltakozását fejezte ki a balatoni önkormányzatokat tömörítő Balatoni Szövetség, mert állításuk szerint nem vették figyelembe a Balaton térségének érdekeit, csak a cégét.
„A CÉG REORGANIZÁCIÓS TERVE NEM A BALATON ÉRDEKÉVEL, INKÁBB A CÉG GAZDASÁGI HELYZETÉNEK JAVÍTÁSÁVAL FOGLALKOZIK KIEMELTEN AKKOR, AMIKOR A CÉG JELEN MŰKÖDÉSÉVEL IS NYERESÉGES, ÉS A TERVEZETT VÁLTOZÁSOK TÖBB KISRÉSZVÉNYES TELEPÜLÉSEN MEGSZÜNTETNÉK A SZEMÉLYHAJÓZÁST. TUDNI KELL, HOGY A TELEPÜLÉSEK, ÉS AZOKON A KIKÖTŐK SZIMBIÓZISBAN MŰKÖDNEK, AZOKNAK SZERVES RÉSZE ÉS NEM CSAK A VÍZI KÖZLEKEDÉSNEK, DE AKÁR A KULTURÁLIS ÉLETÉNEK IS”
– mondták.
Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!

You must be logged in to post a comment Login
Leave a Reply
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.