Az LMP-s Csárdi Antal írásban kérdezte meg Pintér Sándort, hogy fideszes önkormányzatoktól is ugyanúgy vontak-e el fejlesztési pénzeket, mint az ellenzéki vezetésűektől?
Csárdi összesen tíz kérdést tett fel a belügyminiszternek azután, hogy a ferencvárosi József Attila lakótelep közösségi házának felújítására szánt 400 millió forintot átcsoportosították a gazdaság- és járványvédelmi alapba, illetve azután, hogy a kormány a járvány elleni védekezésre hivatkozva összesen 1,125 milliárd forint fejlesztési támogatást vontak el a Pikó András vezette Józsefvárostól. A kérdések arra vonatkoztak, hogy vajon a bevonják-e az alapba a következő tételeket:
- az önkormányzatok sportlétesítményeinek fejlesztésére szánt 500 millió forintot?
- a fideszes vezetésű Hegyvidéki Önkormányzatnak szánt, a Normafa Park kiemelt beruházásra fordítandó 620 millió forintot?
- a fideszes vezetésű megyei önkormányzatok működésének biztosítására szánt 300 millió forintot?
- a fideszes vezetésű Monorban az okos város projekt támogatására szánt 523 millió forintot?
- a fideszes vezetésű Kisbér városközpont fejlesztésére szánt összesen 970 millió forintot?
- a fideszes vezetésű Jászapátiban a strandfürdő fejlesztésére szánt 200 millió forintot?
- a fideszes vezetésű Kőszegben az útfelújításokra szánt 100 millió forintot?
- a fideszes vezetésű Solvadtkertben, a Vadkerti Tókemping felújítására szánt 100 millió forintot?
- a fideszes vezetésű Tatán a sétány felújítására szánt 80 millió forintot?
Pintér Sándor azonban nem vette a fáradtságot, vagy inkább a bátorságot, hogy
Ő MAGA VÁLASZOLJON EGYSZERŰ IGENNEL VAGY NEMMEL A KÉRDÉSEKRE,
hanem Kontrát Károly államtitkárt bízta meg a válaszadással, aki nagyszerűen el is végezte a feladatot, hiszen a válaszában sikerült elkerülnie az igen és nem szavakat, konkrét összegeket, település neveket, és cél megjelöléseket. Ha valakit a semmitmondásért fizetnek, akkor Kontrát megéri a pénzét. Íme a válasz:
„A kormány veszélyhelyzetben hozott intézkedései segítik a járvány leküzdését, védik a magyar emberek egészségét, a magyar családokat, a gazdaságot és a munkahelyeket. Az egészségügyi védekezés érdekében jött létre a Járvány Elleni Védekezési Alap, amely felülről nyitott, és amelyből finanszírozható a védekezés. A legnagyobb terhet a központi költségvetés vállalta, azonban mindenki áldozatvállalására szükség van.”
Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!
You must be logged in to post a comment Login
Leave a Reply
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.