Befejezte a Welsz-iratok vizsgálatát a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF). Mindössze egyetlen politikus akadt fel a hálón, Simon Gábor, az MSZP volt elnökhelyettese, számol be a fejleményről a kormánypárti a Magyar Nemzet. – írja a 168ora.hu.
Kiemelték
egyetlen más közszereplő ellen sem indult büntetőeljárás a hamis diplomata-útlevelek, hamis adóigazolások miatt,
így aztán „fellélegezhetnek a néhai Welsz Tamástól jó pénzért hamis afrikai diplomata-útleveleket, diplomatarendszámokat, illetve adóigazolásokat vásároló személyek” (mintha az ügyészség nem végzett volna alaéos munkát a kormánylap tálalásában – a szerk.).
A lap által „”politikai kalandornak” nevezett Welsz Tamás neve akkor bukkant fel, amikor 2014-ben Simon Gábort, az MSZP akkori elnökhelyettesét különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalással gyanúsították meg, mert több száz millió forintot találtak egy hozzá köthető bécsi bankszámlán. Welszet szintén gyanúsítottként hallgatták ki, miután a nyomozók birtokába jutott egy hamisított bissau-guineai útlevél Derdák Gábor névre kitöltve a politikus adataival (a Derdák Simon édesanyjának vezetékneve). Welsz a halála napján rengeteg iratot adott át a nyomozóknak, majd
az őt szállító rendőrautóban meghalt.
A gyanú szerint Simon Gábor a hamis útlevéllel történő bankszámla-nyitáshoz szükséges iratokat saját kezűleg látta el “Gabriel D” névaláírással. Az ügyészség csaknem 100 millió forintos költségvetési csalással és ötrendbeli hamismagánokirat-felhasználás vétségével gyanúsította meg a volt képviselőt.
Kovács Katalin, a KNYF helyettes szóvivője a Magyar Nemzettel közölte: a közokirat-hamisítás bűntette miatt indult ügyekben
az ügyészség három személyt érintően megszüntette a nyomozást, míg két fő ellen vádat emelt.
Utóbbi ügyekben az elsőfokú bíróság ítéletet hozott és pénzbüntetésre ítélte a vádlottakat. A döntések egyike első fokon, míg a másik másodfokon, a vádlott és védője fellebbezését követően emelkedett jogerőre. Az ügy öt gyanúsítottja ellen 2019-ben kezdtek nyomozni, előtte azonban a Welsz-iratok éveken át tartó ellenőrzése során tíz terhelt ellen már vádat emelt a KNYF. A kormánypárti lap hangsúlyozni kívánta, hogy ők nem közszereplők.
Legalábbis csak Simon Gábor esetében merült fel, hogy közszereplő.
A Simon elleni per ősszel folytatódik, első fokon.
Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!
You must be logged in to post a comment Login
Leave a Reply
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.