Müller Cecília is besegít, a kamara nem asszisztál hozzá.
Januárban lép életbe az új egészségügyi törvény, amelyről a Magyar Orvosi Kamarának megvan a nem túl hízelgő véleménye. Erről itt és itt is írtunk.
A Népszava információi szerint most az új egészségügyi rendszer mintegy
40 csúcsvezetőjét
keresi a belügyminiszter.
Az ő kiválasztásukban segít majd az a bizottság, amelynek tagságát Kincses Gyula, az orvosi kamara elnöke visszautasította.
A bizottság meghívott tagjai:
- Oberfrank Ferenc, a Magyar Tudományos Akadémia Titkárság köztestületi igazgatója
- Bedros J. Róbert miniszterelnöki megbízott, az országos kórházfőparancsnok helyettese
- Szócska Miklós, a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Közszolgálati Karának dékánja
- Müller Cecília országos tiszti főorvos
“Az új „csúcskórház-igazgatók” tervezett tömeges válogatása kapcsolódik a jogállási törvényhez, mivel az annak életbelépése után kialakuló új struktúrában ők lennének az egyes területek egészségügyi ellátásáért felelős vezetők.” – írja a Népszava.
Ezekhez az úgynevezett “csúcsvezetőkhöz” tartoznának majd az adott régió kórházai, rendelőintézetei és alapellátói is.
Ha időben sikerült őket kiválasztani a fent említett bizottságnak, akkor már január előtt hivatalba léphetnek, hiszen nekik kell majd megkötniük a szerződéseket az állami szolgálatban maradt egészségügyi dolgozókkal. Azzal a kevéssel, akik valóban maradnak.
Az új egészségügyi törvény szerint januártól “az állami, önkormányzati fenntartású egészségügyi szolgáltatóknál csak úgynevezett „egészségügyi szolgálati jogviszonyban” dolgozhatnak az emberek.”
Ez a gyakorlatban azt is jelenti, hogy a dolgozók kezét sokkal jobban megköti az állam, mint a közalkalmazotti státusz esetében: a jövőben mellékállás ugyanis kizárólag a munkaadó engedélyével lesz vállalható.
De nem ez az egyetlen változás: az új törvény szerint az egészségügyi dolgozók nem csupán a mostanihoz hasonló világjárvány idején, hanem bármikor máskor is átvezényelhetőek lennének másik intézménybe.
Hogy a jelenlegi kórházigazgatók sorsa mi lesz ebben az új struktúrában januártól, azt Pintérék nem részletezik.
“Most még azt sem lehet tudni, hogy pontosan mi az az új struktúra, amihez a hétvégén megnevezett bizottság castingolja a főigazgatókat” – mondta a lapnak az egyik nagy intézmény vezetője.
Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!
You must be logged in to post a comment Login
Leave a Reply
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.