Ma sem maradtunk humor nélkül.
Egy év alatt 10 millió forinttal lett szegényebb Völner Pál volt igazságügyi államtitkár a vagyonnyilatkozata szerint — írta szerdán az Rtl.hu.
Tavaly év végén derült ki, hogy a megalapozott gyanú szerint a volt államtitkár hosszú időn keresztül, rendszeresen, lényegében fizetésként, alkalmanként 2-5 millió forintot fogadott el a Magyar Bírósági Végrehajtó Kar elnökétől, Schadl Györgytől.
Összesen 83 millió forintot.
A Transparency International szerint az eset újabb ékes példája annak, hogy a vagyonnyilatkozati rendszer a gyakorlatban egyáltalán nem tölti be azt a szerepet, amire létrehozták.
A szervezet Facebook-bejegyzésében azt írta: a politikusok a bevallásaikban rendre csak akkora vagyont vallanak be, amit még nem szégyellnek a nyilvánosság előtt.
“10 millió forinttal csökkentek Völner Pál megtakarításai egy év alatt a politikus hivatalosan leadott vagyonnyilatkozata szerint. A korábbi igazságügyi államtitkár a múlt év végén keveredett egy korrupciós ügybe, a vádak szerint Völner több év alatt mintegy 82 millió forintot kapott vesztegetési pénzként az ügy másik főszereplőjétől, Schadl Györgytől, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnökétől.
⚠️ Az eset újabb ékes példája annak, hogy a vagyonnyilatkozati rendszer a gyakorlatban egyáltalán nem tölti be azt a szerepet, amire létrehozták, mondta az Rtl Klub Híradójának a Transparency International Magyarország jogi igazgatója. Ligeti Miklós szerint a politikusok a bevallásaikban rendre csak akkora vagyont vallanak be, amit még nem szégyelnek a nyilvánosság előtt.
🏛 Eközben a 24.hu is a a Völner-ügyről közölt cikket. Mint a portál írja: a Végrehajtói Kar egyik, azóta letartóztatásban ülő tagja, aki a gyanú szerint szintén vesztegetési pénz kifizetésével szerezte meg pozícióját, egy hivatalos eljárásban úgy árvereztetett el egy budai ingatlant, hogy az adósnak lett volna fedezete más forrásból a tartozása kifizetésére, azonban a végrehajtó mégis a lakóépületen adott túl. Az adós több alkalommal is a hatóságokhoz fordult, azonban mind a rendőrség, mind az ügyészség elutasította a feljelentését. Most, a Völner-ügy kipattanásával azonban fordulhatott a kocka: a Fővárosi Törvényszék döntését követően a Központi Nyomozó Főügyészség mégis vizsgálódásba kezdett a konkrét ügyben.”
Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!
You must be logged in to post a comment Login
Leave a Reply
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.