A pedagógusbérekről kérdezte hétfőn a parlamentben Szabó Szabolcs Momentumos képviselő a Belügyminisztériumot. A politikus szerint ugyanis a béremelés az első lépés ahhoz, hogy növekedjen a pedagógusok megbecsültsége, és csökkenjen a pedagógushiány.
Az ellenzéki képviselőnek Rétvári Bence válaszolt. A 444 beszámolója szerint a belügyi államtitkár hosszan beszélt arról, hogy mit csináltak a nem fideszes kormányok 2010 előtt, majd kifejtette, hogy ezzel szemben ők már 2013-ban béremelési programot indítottak a tanároknál, ami 4 év alatt 50 százalékot jelentett. Majd később is emeltek 10-10 százalékokat.
„Az idei 10 százalékos béremelést mindenképpen követnie kell a következő évben is egy 10 százalékos béremelésnek, és az azt követő évben is egy újabb 10 százalékos béremelésnek” – mondta Rétvári. Az államtitkár azonban azt is hozzátette:
„Ha a magyar gazdaság jobban tud növekedni, például azért, mert kevésbé fojtják meg a brüsszeli elhibázott szankciók, abban az esetben ennél nagyobb emelésről is beszélhetünk. De csak akkor, ha a gazdaság jobban tud nőni” – fejtette ki az államtitkár.
Múlt hét szerdán a két pedagógus-szakszervezet és Maruzsa Zoltán, köznevelésért felelős államtitkár egyeztetésén is hasonló érv hangzott el. Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) ügyvivője akkor azt mondta: a kormány a pedagógusok béremelését és más oktatási projekteket is uniós pénzből szeretne finanszírozni, de
Hétfőn pedig az állami Nemzeti Pedagógus Kar elnöke és Pintér Sándor belügyminiszter ültek le tárgyalni, de az egyeztetésen a bérekről és a munkaterhekről nem volt szó.
Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!
You must be logged in to post a comment Login
Leave a Reply
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.