K. Endre tudott a bicskei gyermekotthon volt intézményvezetőjének botrányos viselkedéséről.
Mint ismert, Novák Katalin mellett többen is belebuktak abba, hogy K. Endre kegyelmet kapott. A férfi a bicskei gyermekotthon igazgatóhelyetteseként dolgozott, tudott a volt intézményvezető botrányos viselkedéséről, a rá bízott gyermekek molesztálásáról.
K. Endrét a szabadulása után, tavaly év végén
a bicskei református gyülekezet presbiterévé választották
– írta csütörtökön a 444.hu két, egymástól független forrás beszámolója alapján. Hozzátették, hogy a férfi a napokban lemondott a tisztségről.
A református egyházközségek mellesleg hat évre választják meg a döntéshozó testületet, a presbitériumot. A Bicskei Református Egyházközség a 2017-es választási eredményt a közösségi oldalán is közzétette. A legutóbbi választásról azonban már nem posztoltak.
K. Endre nyilatkozott
A férfi pár hete egy interjújában többek között arról beszélt, hogy sajnálja, amiért Novák Katalinnak és Varga Juditnak a személyét érintő kegyelmi döntés miatt kellett lemondania. Hozzáfűzte, a történtek miatt elgondolkodott azon, hogy visszaköltözik Erdélybe.
Az interjút követően pár nappal K. Endre még posztolt a Facebookra, majd rövidesen köddé vált a közösségi oldalról.
Kapcsolódó: Ismét megszólalt az elítélt K. Endre a ped0filbotrányról
Hogyan derült fény a kegyelemre?
Ahogy Magyar Péter egyik Facebook-bejegyzésében rámutatott:
„K. Endre kegyelmi ügye egy dolognak köszönhetően kerülhetett nyilvánosságra, ez pedig a Kúriai Döntések Bírósági Határozatok című folyóirat, amit 15 bíró szerkeszt az általuk legfontosabbnak ítélt kúriai határozatokból.
Ebben a folyóiratban találta meg egy vidéki ügyvéd az egész országot megrázó kegyelmi döntést és juttatta el a sajtónak”.
A folyóiratot a Kúria elnökével, Varga Zs. Andrással reklámozták pár éve. Éppen ő volt az, aki nemrég döntött a folyóirat felfüggesztéséről.
„A Kúria elnöke úgy tűnik, politikai alapon kívánja cenzúrázni, azaz elhallgatni azokat a kúriai döntéseket, amelyek kedvezőtlenül érintik a kormányt. Ez valami egészen példátlan”
– kommentálta a történteket a 24.hu egyik olvasója, aki bíróként dolgozik.