Az irat Orbán Viktor és több más, korábbi magas rangú állami vezetőt „lényegi döntést, utasítást” hozó személyként említ az akcióban.
Ahogy arról korábban beszámoltunk, a 444.hu birtokába jutott egy állítólagos ügyészségi irat, ami
Mellette Farkas Örs volt nemzetbiztonsági államtitkárt, Hajdu János volt TEK-főigazgatót és Demeter Tamás volt NAV-elnökhelyettest is, mint a lényegi döntéseket és utasításokat hozó személyeket említ.
Ez az állítólagos ügyészségi dokumentum úgy is fogalmaz, a volt miniszterelnök és említett volt vezetők büntetőjogi felelősségének tisztázására kell irányulnia a nyomozásnak, és tanúként nem hallgathatóak meg.
Magyar Péter is gyorsan reagált az ügyre. Felszólította az ügyészséget, hogy azonnal tájékoztassa a nyilvánosságot arról, hogy a TEK korábbi vezetőjét, Hajdu Jánost, és a volt miniszterelnököt Orbán Viktort meghallgatta-e már gyanúsítottként.
Egyébként a kormányfő ma már egyszer nyíltan távozásra szólította fel a legfőbb ügyészt, Nagy Gábor Bálintot, abban az esetben, ha szervezetét nem tudja megtisztítani az általa vélt politikai befolyástól.
Azt is mondta, hogy értesülése szerint az aranykonvoj-akcióban a nyomozó hatóságok egymásra mutogatnak, de a valód felelős magasabb szinten kellene keresni – utalt itt valószínűleg Orbán Viktorra.
Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!
