Ennyit a nemzeti együttműködésről.
A kancelláriaminiszter csütörtöki kormányinfóján fogalmazott úgy:
“AZ ELLENZÉKBEN VANNAK OLYANOK, AKIK A VÍRUSNAK SZURKOLNAK. ÉS VAN OLYAN IS, AKI ANNAK NEM ÖRÜL, HOGY AZ ELSŐ FERTŐZÖTT KÜLFÖLDI VOLT, ÉS NEM MAGYAR”.
Szögezzük le rögtön az elején: a szokásosnál is elfogadhatatlanabb, ha a kormány a 21. század eddigi legnagyobb válsághelyzetének közepén ilyen stílust enged meg magának. Ha a kormány azt várja, hogy az emberek ideológiától és politikai szimpátiától függetlenül összefogjanak a válság idejére, elsősorban neki kellene példát mutatnia. Uszítással és bűnbakkereséssel ez egész biztosan nem fog menni.
Ha az ellenzék kritizálni meri a válság alatt a kormány tevékenységét, azzal nem hazaárulást követ el,
HANEM A KÖTELESSÉGÉT TELJESÍTI.
Az ellenzék elsődleges feladata, hogy ellenőrizze a kormány tevékenységét, és javaslatokat fogalmazzon meg. Ez különösen krízishelyzetek idején fontos. A kormánynak nem üldöznie kellene az övétől eltérő nézőpontokat, hanem üdvözölnie kéne azokat, és adott esetben beépítenie a politikájába. Senki nem vitatja, hogy a kormány egyedülálló birtokosa a végrehajtó hatalomnak, ez azonban nem jelenthet abszolút hatalmat, az ellenzék ellenőrző hatalma legalább annyira fontos.
Gulyás Gergelynek nem uszítani kéne az ellenzék ellen, és gyalázatos hazugságokkal megvádolnia őket, hanem félrerakni a politikai ellentéteit, és partnerként kezelni őket. A válság nem a saját tábornak szóló politizálás ideje, hanem a háromharmadé. Csak úgy küzdhetjük le az előttünk álló akadályokat, ha mindenki bedobja a közösbe, amije van. Nem fogunk tudni kikeveredni a bajból, ha a kormányfő jobbkeze összefogás helyett
AZZAL VÁDOLJA AZ ELLENZÉKÉT, HOGY A HATALOM ÉS A KORMÁNY BUKÁSA FONTOSABB NEKI, MINT A MAGYAR EMBEREK ÉLETE.
Egyrészt ez nincs így, másrészt az efféle uszító retorika csak még tovább mélyíti a válságot. Most tényleges összefogásra lenne szükség. Mielőbb hajlandó észrevenni a kormány, hogy a szokásos erőpolitikája nem működik, annál előbb tudunk kikerülni a válságból.
Segítsd fennmaradásunk!
Csatlakozz hozzánk!
You must be logged in to post a comment Login
Leave a Reply
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.